Fast food hepatit kadar zar

Fast food hepatit kadar zar
Uzmanlar düzenli olarak fast-food tüketen insanların karaciğerleriyle hepatit virüsü kapmış insanların karaciğelerinin aynı şekilde zarar gördüğünü belirtti.

Yapılan bir araştırmada fast-foof tüketiminin karaciğer zararı tespit edildi. Öyle ki düzenli fast-food tüketen insanların karaciğerleriyle hepatitli bir insanın karaciğeri aynı derecede zarar gördüğü ortaya çıktı. ABD'de The Doctors adlı televizyon programında açıklanan çalışmada bir ayda düzenli olarak fast-food tüketen bir insanın karaciğerinin önemli derecede zarar gördüğü belirlendi.
 
Uzmanlar Fransız tarzı patates kızartmasının içinde çok miktarda malzeme olduğu için tehlikeli olduğunu belirtiyor.
 
Bu konuda kitaplar da yazan Dr. Drew Ordon piliç kızartması ve halka soğanın da karaciğere çok zarar verdiğini kaydetti. Ordon doymuş yağın karaciğere ölümcül zarar verdiğini belirtti.
 
ABD'de 160 bin fast-food restoranının günde 50 milyon kişiye yemek servis ettiği belirtildi. Ordon "Hepimiz suçluyuz, şimdi ve sonra bu birçok insanın hayatını etkileyecek. Özellikle çocuklar çok daha fazla etkileniyor" dedi.
 
Fast-food restoranlarında yenilen salatanın da zararlı olduğunu söyleyen Dr. Ordon, "Salatların bozulmaması için üzerine serpiştirilen kimyasal maddeler antifiriz içmiş kadar vücuda zararlı" dedi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com