Fast-Food'lu Beslenme Şişmanlatıyor

Fast-Food'lu Beslenme Şişmanlatıyor
Beslenme alışkanlıklarının değiştiği günümüzde, daha kolay ve daha çabuk açlığı gidermek için tercih edilen fast-food türü yiyeceklerin şişmanlığa yol açtığı kaydediliyor.

Ev yemeklerine nazaran bol kalori içeren fast-food türü yiyeceklerden uzak durulması gerektiğini söyleyen uzmanlar, kilo almamak ve sağlıklı olmak için az kalori içeren, bol vitaminli gıdaların tüketilmesi gerektiğini ifade ediyor.
Fast-food gıdalarla beslenenlerde kilo sorunlarının 45-60 yaş arasında zirveye ulaştığını belirten uzmanlar, kilo verilmesi için gerekli beslenme yöntemleri için şu önerilerde bulunuyor:
'Yemek yeme düzeninizi sıklaştırın. Öğünler arasındaki zamanı kısaltın. Sık aralıklarla az kalorili yiyeceklerle beslenme alışkanlığı kazanın. Sağlıklı yiyeceklere yönelin. Meyve ve sebze, hatta yağlanmış salatalar bile bir paket cipsten daha sağlıklıdır. Düzenli porsiyonlara geçmeyi öğrenin. Yağ içeriği yüksek yemekleri az, lifli ve sebzeli yemekleri çok porsiyonlar halinde tüketin. Yemek ölçünüzü azaltın. Gerek duyuyorsanız profesyonel birisinden yardım alın. Bir diyetisyen veya uzman doktor ile görüşün. Nerede ve nasıl yediğinize dikkat edin. Bilgisayar ve televizyon karşısında tüketilen besin maddeleri diğerlerine nazaran daha zararlıdır, çünkü metabolizmanız yavaşlamıştır. Yemek için çok fazla beklemeyin. Öğünlerinizin arasındaki zamanı uzun tutmayın. Lifli yiyecekler açlık hissini minimumda tutar. Çok acıktığınızı hissettiğinizde bir gofret yerine bir elma yemeği tercih edin. Kilo vermiş insanlardan bilgi alın. Düzenli spor yapın ve vücudunuzun kazandığı kalorileri iyi hesap edin'.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com