Fatih Akın'dan Cumhurbaşkanı'na mektup

Fatih Akın'dan Cumhurbaşkanı'na mektup
Sinemacı Fatih Akın mektubunda 'bu vahşeti durdurun' çağrısında bulundu.

Ünlü senarist ve yönetmen Fatih Akın Gezi Parkı eylemleriyle ilgili Cumhurbaşkanı'na mektupla çağrıda bulundu. Yaşananlara ve kendisine yapılan çağrılara rağmen olaylara müdahale etmeyen ve kısa açıklamalarla yetinen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e 'Iktidar gomlegini giyen digerleri gibi vicdanınızı soyunup bir tarafa biraktiginizi dusunmek istemiyorum.' diyen Akın Abdullah Gül'den  yaşanan vahşeti durdurmak için birşeyler yapmasını istedi.

Akın 'Sayın Cumhurbaskanım, Belki duymamissinizdir diye dusunerek yaziyorum.' sözleriyle  başladı. yaşanan olayları özetledikten sonra 'Ve siz, susuyorsunuz.. Cok degil, on yil once, temel hak ve ozgurlukleriniz icin mucadele eden siz ve sizin partiniz... Bu halki en iyi sizin anlamaniz gerekmez mi? Iktidar gomlegini giyen digerleri gibi vicdanınızı soyunup bir tarafa biraktiginizi dusunmek istemiyorum. Vicdani olanlara sesleniyorum; bu vahseti durdurun!' diyerek mektubunu bitirdi.

Fatih Akın'ın mektubu Alman basınında da geniş yer aldı. Akın daha önce de film çekimi için gittiği Ürdün'den video konuşmasıyla eyleme destek olmuş 'Gönlüm sizinle beraber sokakta' demişti. (MRO)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com