Fatih Altaylı Adnan Polat'ı Bombaladı!

Fatih Altaylı Adnan Polat'ı Bombaladı!
Fatih Altaylı, başkan adayını açıklarken, başta mevcut başkan Adnan Polat olmak üzere birçok yöneticiye de ağır sözler sarfetti...

Hayatın İçinden' programında Ceren Akdağ Şahin'e önemli açıklamalarda bulunan Altaylı, Adnan Polat'ın görevi bırakması gerektiğini söylerken, 2. Başkan Mehmet Helvacı için de 'başka bir kulübün avukatlığını yapıyor' dedi.

"EĞER HAYSİYETLİYSE BIRAKIR"
Adnan Polat'ın görevi bırakması gerektiğini belirten Altaylı, "Polat görevi bırakır mı bilmem. O kendi bileceği şey. Normal şartlarda eder, etmesi lazımdır. Yani şimdi bu iş eğer gönüllü yapılan bir iş ise, bu iş eğer bir menfaat elde edilmeden yapılan bir iş ise, bu işte bu kadar başarısız olunmuş ve bu kadar toplumsal tepki var ise hem camiadan hem taraftardan haysiyetli insanlar o işi bırakır" dedi.

"RİVA'DAN RANT SAĞLAMAK İÇİN ORDALAR"
Riva'dan rant sağlamak amacıyla görevin bırakılmadığının konuşulduğunu söyleyen Altaylı, "Diyorlar ki işte Riva'da birkaç yüz milyon Dolar'lık bir yapılanma var. Buranın bir rantı var. Bu ranttan pay almak için görev sürdürülüyor. Şimdi Adnan Sezgin, yönetim kurulu istemiyor, camia istemiyor, taraftar istemiyor, futbolcular istemiyor. Sezgin neden orda kardeşim bu Sezgin. Ne var aranızda. Hangi ilişki var, hangi nedenle. Babanın şirketi mi burası? Al Polat Holding'te çalıştır o zaman Sezgin'i. Polat Holding'te ne yapıyorsan yap. İstiyorsan yönetim kurulu başkanı yap. Neden Galatasaray'da Adnan Sezgin? Neden bu adama Galatasaray'ın parasıyla iş yaptırılıyor ve Galatasaray'ın parası harcatılıyor. Ve buna rağmen başarısızlıklar geliyor. Ne hesaplar var?" diye konuştu.

"700 MİLYON DOLAR NEREDE?"
Galatasaray tarihindeki en büyük harcamanın Polat döneminde olduğunu söyleyen Altaylı "Adnan Polat bir gün bütün bunların hesabını bir gün verecek. Ama şunu söyliyeyim Galatasaray Kongresi'nde, eğer kongre olma haysiyeti hala varsa ki var olduğunu düşünüyorum. Bu mali kongrede bu işi onaylamazlar. İbra etmezler Galatasaraylılar. Neden bizim geleneğimize aykırı olmasına rağmen. 700 milyon Dolar para harcanmış 4 yıl içerisinde. Nerede bu para? Bir 5.'lik var bir 3.'lük var. Bütün branşlarda başarısız sonuçlar var. Ve 700 milyon Dolar, Galatasaray tarihinin en büyük parası harcanmış. Stadın parası da Galatasaray'dan çıkmadığı halde." Nerede bu para ve sen neden hala ordasın, hangi çıkar için o koltuktasın?" şeklinde konuştu.

"CEMAL DOĞRUSUNU YAPTI"
Cemal Özgörkey'in istifasına da değinen Altaylı "Cemal'in yaptığı çok doğru birşey. Bu haysiyetsiz ortamda daha fazla bulunmamak gerekir" dedi.

"HELVACI BAŞKA BİR KULÜBÜN AVUKATLIĞINI YAPIYOR"
2. başkan Mehmet Helvacı'yı da ağır sözlerle eleştiren Altaylı, "Mehmet Helvacı zaten Galatasaray camiasında sonradan dahil olmuş. Mekteplidir ancak sonradan camiaya dahil olmuş bir arkadaşımızdır. İşte Özhan Canaydın'ın bulup çıkardığı bir tiptir. Şimdi Galatasaray'ın 2. başkanı, bir başka kulübün avukatlığını yapar mı? Rakip olan bir kulübün, şampiyonluğa giden bir başka kulübün avukatlığını yapar mı? Mehmet Helvacı bugün başka bir kulübün avukatlığını yapıyor. Galatasaray'ın 2. başkanı başka bir kulüpten para alarak o kulübün danışmanlığını, avukatlığını yapıyor. Olur mu böyle birşey" diyerek tepki gösterdi.

"HELVACI PARA ALDI MI ALMADI MI?"
Mehmet Helvacı, çıksın bana söylesin. Belçika'da yönetim kurulunda olduğu dönemde, Özhan Canaydın'ın imzaladığı bir sözleşmeye karşılık, Galatasaray Kulübü'nden ve Özhan Canaydın'dan bir para almış mı almamış mı?

Bu iddialar karşısında 'Sizinle bağlantıya geçilmedi mi? sorusu üzerine ise Altaylı, "Bunlar benimle bağlantıya geçemezler. Bunlar benim Galatasaraylılığımı bildikleri için benimle bağlantıya geçme imkanları yoktur. Çünkü bunlar Galatasaraylı falan değillerdir" şeklinde cevap verdi.

"ÖZHAN CANAYDIN'I DA ÇOK ELEŞTİRDİM"
Adnan Polat'ın 'liseli olsaydı yorumlarınız daha hafifler miydi?' şeklinde soruya ise Altaylı, "Neden hafiflesin. Özhan Canaydın liseli değil miydi, ona da ne ağır yorumlar yaptım ben. Buna mukabil lisesiz başkanlarla da gayet iyi diyaloglarım oldu. Benim en sevdiğim başkanı Alp Yalman'dır, Faruk Süren'dir. İkisi de liseli değildir" diye cevap verdi.

Altaylı, "Ben tam aksine Galatasaray'daki 'liseli hegamonyası'na karşı olduğumu yıllarca söyledim. 1991 yılında Alp Yalman başkan adayı olduğunda ve ben de yönetim kurulu lisesinde olduğumda liseliler ile kavga ettim. Bütün liseliler 'sen nasıl girersin onun listesine?' dediler. Ben de 'Galatasaray'da böyle şeyler olmaz kardeşim. Liseli-lisesiz yoktur. Liseliler kulübün bir parçasıdır ama kulüp herkesindir' diye liselilerle kavga ettim. Galatasaray cemiyetinde beni yargılamak için halk mahkemesi kurdular neredeyse" diye konuştu.

"YÖNETİMDEKİLERİN ÇIKARI OLABİLİR"
Yönetimdeki sessizliğe de değinen Altaylı, "Çıkar işbirliği var herhalde. Bütün yönetimden bahsetmiyorum tabi içlerinde 'ya geldik burayı idare ediyoruz işte' diyenler de vardır. 'şimdi istifa etmiyim ayıp olur' diyenler de vardır. Galatasaray Yöneticiliği'ni bir şeref olarak görüp düşürüldüğü bu haysiyetsiz durumları sürdürmek isteyenler vardır. Korkanlar vardır, bir sinyal bekleyenler vardır. Vardır oğlu vardır yani" dedi.

"BENİM ADAYIM ALİ DÜRÜST"
Fatih Altaylı kendisinin başkan adayının Ali Dürüst olduğunu belirterek şunları söyledi:

"Ali Dürüst yapılacak ilk seçimde başkanlığa aday olacağını söyledi. Bu bir olağanüstü genel kurulu gidilmiş bir erken seçim olabilir, zamanında bir seçim olabilir. Ali Dürüst ilk seçimde aday. O yüzden zaten Adnan Polat'ın istifa etmesi gerekiyor. Çünkü 'hani Galatasaray sahipsiz kalacak kim alır bunu' diyecek bir hali yok. Ali Dürüst 'ben bu işe talibim' diyor ve üstelik Ali Dürüst Galatasaray'da hakikaten 'Galatasaray Etiği'ne bağlıdır. Yani Ali Dürüst zamanında Riva yapılırsa bilirim ki hiç bir dolap dönmez. Ali böyledir yani. Ali'nin müçtesebatı belli."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com