"Fatih Altaylı Sen 'Adam' olmazsın!"

"Fatih Altaylı Sen 'Adam' olmazsın!"
Taraf yazarı Mehmet Baransu, Altaylı'yı kendi sözüyle vurdu.

Bugünkü yazısında Fatih Alyatlı'nın sözlerine göndermede bulunan Baransu, ekonomiden anlamadığı halde borsa üzerine yazı yazan Fatih Altaylı'yı eleştirdi.

Habertürk gazetesinin sloganına da değinen yazar, 'Gücü özgürlüğünde' büyüsünün altı ay önce Tayyip Erdoğan ile Turgay Ciner'in kapalı kapılar ardında bir araya gelmesiyle bozulduğunu belirtti.

İşte o yazı:

Sonunda bunu da gördük. Türk borsasının düşüş nedeni de benmişim.

Gülmeyin hemen...

Bu iddia Habertürk Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı’ya ait.

Eski gazetesi Hürriyet, “Türkiye Türklerindir” sloganıyla çıkıyordu. Habertürk ise “Gücü özgürlüğünde” sloganıyla.

Gerçekten özgür bir platformdu Habertürk. Televizyonuyla, gazetesiyle, internet sitesiyle...

Ancak altı ay önce bu büyü bozuldu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Turgay Ciner’in kapalı kapılar ardından buluşmasıyla, hiçbir şey eskisi gibi olmadı. Buluşmada konuşulanlar başka bir yazı konusu. Detayları sizlerle daha sonra paylaşırım.

Bu buluşmanın ardından iktidar Habertürk’ün başına Erdoğan’ın Fatih’ten hocası olan kişinin oğlunu atadı. Fatih Saraç’ın göreve başlamasıyla “gücü özgürlüğünde” olan medya, iktidarın yayın organı durumuna geldi.

Gelelim asıl konumuza. Fatih Altaylı önceki günkü yazısında bilmediğini söylediği bir alanla ilgili yazı yazdı. Borsadaki düşüşlerle ilgili “ekonomi servisinden ve borsayla yakından ilgilenen sözüne güvenilir tanıdıklardan bilgi aldı”.

Ve düşüşün nedenini, Bülent Arınç’ın istifa ettiği haberimle ilişkilendirdi.

Fatih Altaylı da kamuoyu da bilir. Belgeli konuşmaya özen gösteririm. Rakamlara, belgelere bakarım. Gerçek buralarda gizlidir. Öyle borsadan anlamanıza da fazla gerek yok.

Şimdi sizlere bir tablo sunacağım. Dünya borsalarının ve paranın, günlük, haftalık, aylık ve yıllık seyrini gösteren tablo bu. Devletin gizli kasalarından alınmış bilgi ve belge de değil. Dünya kamuoyuna açık, bir tık’la ulaşacağınız bilgiler. Fatih Altaylı’nın ekonomi servisi ve güvenilir elemanlarının bir türlü ulaşamadığı tablo bu.

Tabloda dünya borsalarının bir yıllık, aylık ve geçen haftaki düşüş göstergeleri var. Altaylı’nın yazdığı yazının çıktığı günkü haftalık ve aylık düşüş oranlarını vereyim. İlk rakamlar haftalık, ikinci rakamlar ise aylık düşüşler. (AAE)

Yazının tamamını okumak için tıklayınız....

Etiketler: , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com