Fatih Altaylı'dan Aysal'a ağır sözler!

Fatih Altaylı'dan Aysal'a ağır sözler!
Fatih Altaylı, yazısında Galatasaray Başkanı Ünal Aysal'ı çok sert biçimde eleştirdi.

Altaylı Galatasaray Başkanı'nın Aziz Yıldırım'ın izinden gittiğini belirterek, en ufak bir hatada ise Fatih Terim'i görevden almak için beklediğini iddia etti.

İşte Fatih Altaylı'nın Ünal Aysal'ı sert şekilde eleştirdiği o satırlar;

'BABASININ ÇİFTLİĞİ GİBİ...'

"Bu da bilinen bir şeydi. Aysal, özellikle de Sedat Doğan'ın etkisiyle bu kararı aldı. Sedat sevdiğim bir kardeşimdir. Eşimin G.Saray'dan sınıf arkadaşıdır. Fakat bu kulübe sportif olarak bir şey verecek durumda değildir. Ama Aysal, nedense onun etkisinde kaldı. Adnan Öztürk de bir başka çıban başıydı bu konuda. Ünal Aysal, kendini güçlü gördü. Rakipsiz bir ortamda diktatoryal bir yönetim kurmak, G.Saray'ı babasının çiftliği gibi yönetmek istiyor. Yönetimden gidecek isimlere baktığım zaman şunu görüyorum. G.Saray'ın ananesini bilen, kulübün yapısını bilen, camia ile kulüp arasında köprü olan Ali Dürüst ve futbol takımının hamallığını yapan Abdurrahim gibi isimlerle ayrılıyor. Kulübü profesyonellerle yönetecekmiş... Şimdi bunun saçma olduğunu söylesem, 'Kurumsallaşmaya karşı mısın?' diyecekler. G.Saray zaten kurumdur. Kurumsallaşmaya ihtiyacı yoktur. Kurumu bir daha kurum mu yapacak Ünal Aysal? Galiba Aziz Yıldırım'ı örnek aldı. Koskoca G.Saray'ı malı zannetmeye başladı."

'ÜNAL AYSAL UZAYLI'

"Aysal, gerçekten uzaylı. Türkiye'nin gerçeklerini bilmiyor. Başka bir evrenden gelmiş gibi davranıyor. Medyada G.Saray, tarihte ilk kez güçlü. Ama Aysal kendine bağlı, eleştirmeyen ve onların borazanı olacak bir medya ve yönetim olsun istiyor. Biz o grupta değiliz elbet. Benden nefret ediyor. Biliyorum. Çünkü doğruları söylüyorum. Bana kızgınlığı da çok umurumda değil. Ben onun gibi G.Saray üzerinden para kazanmadım"

'FATİH TERİM TÖKEZLEDİĞİNDE...'

"Ünal Aysal kimsenin arkasında olmaz. Bunu bir eleştiri olarak söylemiyorum. Başarılı yöneticiler, başarılı yöneticilerin arkasında olanlardır. Terim başarılı olduğu sürece Aysal ondan faydalanır. Tökezlediğinde Aysal da tekmeyi vurur. Aysal'ın kötü yöneticiliğinin göstergesi Ali ve Abdurrahim gibi iki önemli ve başarılı ismi harcamasında. Asıl onların arkasında olmalıydı."

'TERİM'İ İDARE ETMEK ZOR'

"Terim'le ilgili hiçbir şey söyleyemem. Ne yapacağı belli olmaz. Büyük ihtimalle kalır. Terim'i idare etmek artık zor. 1996-00 arasındaki havaya girmiştir yine. Bulutların üzerindedir. Hakkı da vardır. Terim'in, Albayrak'tan rahatsız olduğu söyleniyordu. Ama Dürüst'le uyumludur. Terim de, Ali gibi G.Saray'ı iyi bilir, tanır. Giderse G.Saray ciddi sıkıntıya girer. Şimdi Terim'i profesyonel yöneticiye bağlayacağız falan derlerse, hır gür çıkar. Terim, G.Saray'ın seçilmiş yöneticilerine her zaman saygılıdır ama üzerine gelecek bir profesyonele saygı duymaz. Takmaz. Sallamaz. Ve bence artık o da bu işe profesyonel bakar. "Mourinho'ya 15 milyon Euro önermişsiniz. O zaman ben de 5 istiyorum artık" derse, kimse şaşmasın." (IUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com