Fatih Altaylı'dan bir skandal anket daha!

Fatih Altaylı'dan bir skandal anket daha!
Fatih Altaylı yine AKP'ye yandaşlık yapıyor...

Geçtiğimiz günlerde Habertürk'te yayınlanan anketlerle Başbakan Erdoğan'ın isteği üzerine oynadığı ortaya çıkan Fatih Altaylı, bugünkü köşe yazısında, elindeki yeni anketi açıkladı. Alo Fatih'in bugün açıkladığı anketin sonuçlarıyla oynanığ oynanmadığı merak konusu...

AKP ve Cemaat arasında artan gerilimin yerel seçim sonuçlarını nasıl etkileyeceği son günlerin en çok merak edilen konularından biri...
 
Geçtiğimiz günlerde anketlere Başbakan Erdoğan'ın isteiği üzerine müdahale ettiğini gösteren ses kaydı internete düşen Habertürk Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı; bugünkü köşe yazısında ilginç bir ankete yer verdi. Altaylı, elindeki ankette yer alan bir soruda 'Gülen Cemaati'nin hizmetlerini beğeniyor musunuz' sorusunun sorulduğunu ve çarpıcı sonuçların yer aldığını ifade etti.

'GÜLEN CEMAATİ'NİN OYLARI NEREYE KAYACAK'
 
İşte Fatih Altaylı'nın bahsettiği o anket ve sonuçları;
 
"Herkesin birbirine sorduğu bir soru var. "Bu kavga sonucunda Gülen Cemaati'nin oyları nereye kayacak? Gülen Cemaati mensupları hangi partiye oy verecek?" Kimsenin alnında "Gülen Cemaati mensubu" yazmadığı için bu soruya yanıt bulmak güç. Ancak elimizde bazı anket sonuçları var.
 
'KİM GÜLEN CEMAATİ MENSUBU?'
 
Önce "Kim Gülen Cemaati mensubu" sorusunun yanıtını bulmak lazım. Elimdeki ankette, "Gülen Cemaati'nin yaptığı hizmetleri veya savunduğu fikirleri beğeniyor musunuz" diye bir soru sorulmuş.
 
GÜLEN CEMAATİ'NİN HİZMETLERİNİ BEĞENENLERİN PARTİLERİ
 
Gülen Cemaati'nin hizmetlerini ve fikirlerini beğendiğini söyleyenlerin siyasi tercihleri ise şöyle;
 
*Yüzde 55.3'ü oyunu AKP'ye vereceğini söylemiş
 
*Yüzde 20'si CHP'ye
 
*Yüzde 17.6'sı MHP'ye
 
*Yüzde 2.7'si BDP'ye
 
Gülen Cemaati'ni beğenmeyip tasvip etmediğini söyleyenlerin oy dağılımı ise şöyle;
 
*Yüzde 37.9'u AK Parti'ye,
 
*Yüzde 35.6'sı CHP'ye,
 
*Yüzde 12.3'ü MHP'ye,
 
*Yüzde 8.5'i ise BDP'ye oy vereceğini belirtmiş.
 
'SEÇMENİN YÜZDE 25'İNİN CEMAAT MENSUBU OLDUĞUNU İDDİA ETMEK YERSİZ'
 
Son dinleme kayıtları ve AK Parti'nin Gülen Cemaati'ne yönelik söylemleri bu oranları ne yönde, nasıl etkilemiştir bunu tahmin etmek kolay değil. Tabii Cemaat'i beğenenlerin, yani seçmenin yüzde 25'inin Cemaat mensubu olduğunu iddia etmek de yersiz. Ama en azından bir fikir verebilir diye bu oranları sizinle paylaştım." (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com