Fatih dizisi tutarsa sıra Yavuz Selim'de!

Fatih dizisi tutarsa sıra Yavuz Selim'de!
Yeni sezonun iddialı dizilerinden Fatih'in yapımcısından açıklama geldi.

Fetih 1453 filmi ile gişe rekorlarını alt üst eden Fatih Aksoy, yeni sezonda dizi uyarlaması ile Kanal D ekranlarında olacak. İlk kez açıklamalarda bulunan Fatih Aksoy, dizinin iki yıl kadar sürmesinin planlandığını, devamında ise Yavuz Sultan Selim'in dizisinin çekilebileceğini aktardı.

"BÖYLE BİR DİZİ YAPMAYI DÜŞÜNMÜYORDUM"

“Muhteşem Yüzyıl’dan sonra böyle bir dizi yapmayı düşünmüyordum. Fetih 1453’ün başarısından sonra dizi fikri ortaya çıktı. Senaryo çalışmaları sırasında Muhteşem Yüzyıl’ın ne kadar zor bir işe girip altından kalktığını gördük”

"YAVUZ SULTAN SELİM DE DİZİ OLACAK"

Türkiye’de bir dizinin geleceğini tayin etmenin çok zor olduğunu söyleyerek söze başlıyor Aksoy ama niyetlerini açıklıyor: “İki sezon Fatih yapmak istiyoruz. Sonra bir sezon Bayezid ve Cem arasındaki kavgayı anlatabiliriz. Açıkçası Yavuz Sultan Selim’i dizi yapmak niyetimiz. Kısaca Kanuni Sultan Süleyman’a kadar getirmek niyetindeyiz.” Dizi daha çekilmeden Amerikan dağıtım şirketleri Aksoy’a talepte bulunmuş. Görünen o ki, Fatih Sultan Mehmet gibi Fatih’te dünyayı fethedecek. (AAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com