Fatih Hilmioğlu için bireysel başvuru!

Fatih Hilmioğlu için bireysel başvuru!
5 yıldır tutuklu bulunan kanser hastası olan Fatih Hilmioğlu'nun tahliyesi için başvuru yapıldı

İnönü Üniversitesi eski Rektörü Fatih Hilmioğlu’nun sağlık durumu giderek ciddileşiyor. Karaciğer kanseri, şeker ve böbrek tahribatı teşhisi konulan Hilmioğlu ölüm sınırında.

AKP Hükümeti’nin darbeci diye fişlettiği ve toplumda itibarsızlaştırmak için bilinçli kampanyalar yürüttüğü Ergenekon Davası’nda sadece askerler değil siviller de keyfi olarak cezaevlerinde tutuluyor.

İnönü Üniversitesi eski Rektörü Fatih Hilmioğlu, Ergenekon Davası’ndan 23 yıl hapis cezasına mahkum edilmiş bir aydın.

AKP’li Bülent Arınç ve AKP Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın da ölüm sınırında sağlığı her geçen gün daha da bozulan Fatih Hilmioğlu’nun durumundan haberleri olduğu halde PKK terör örgütü ve PKK terör örgütü uzantısı olan KCK’lı mahkumlara gösterdikleri ilgi, şefkat ve vicdanı Fatih Hilmioğlu’na göstermedikleri görülüyor.

Hilmioğlu’nu cezaevinde ziyaret eden CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, ”Cerrahpaşa Tıp Fakültesi 3 kez ileri derecede siroz, kanser teşhisi koydu. Cezaevi şartlarında kalırsa ölecek. 18 Şubat 2013′te Adli Tıbba Hilmioğlu başvuru yaptı. Bir yıldır cevap yok, çünkü cevap vermeye korkuyor. Maalesef, Adli Tıp hükümetin emrinde. Hilmioğlu ölümü bekleyen bir hasta mahpus ve maalesef bunu duyan vicdanlı insanlar yok” dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç da Hilmioğlu için ”Eğer tedavileri cezaevi şartlarında mümkün olmayacaksa süratle tahliye edilmeleri lazım. Adli Tıbbın bu işe onay vermediği anlaşılıyor.

Buradan da onları uyarmış olalım. Tedavileri noktasında dışarıdaki şartlar çok daha iyiyse bunları tahliye edin. Bu insanların ailelerini de kendilerini de toplumu da rahatlatın. Biz tahliyeyi gönülden arzu ediyoruz, çünkü sağlık şartları buna elvermiyor” demişti.

Hilmioğlu’nun kardeşi ve avukatı Hayati Hilmioğlu da kardeşinin durumundan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın da haberi olduğunu söyledi ve ”Kasten adam öldürüyorlar. Bu kadar vicdansız olunur mu, bu kadar insanlık dışılık olur mu?” diye isyan etti.

AKP Hükümeti sözcüsü Hüseyin Çelik’in yakın zamanda yeniden yargılamadan söz ettiği basın toplantısında, Ergenekon ve Balyoz tutukluları için ‘’Bize göre (AKP Hükümeti’ni kastediyor) onlar cici değil’’ demesi de ölüm sınırında cezaevinde ölüme terkedilen Fatih Hilmioğlu’nun nasıl bir karanlık zihniyetle karşı karşıya olduğunu gösteriyor.

İnönü Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu’nun kardeşi ve avukatı olan Hayati Hilmioğlu, Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) bugün saat 09:00’da başvurarak 5 yıldır Ergenekon Davası’ndan tutuklu bulunan ölüm sınırında kanser hastası Fatih Hilmioğlu’nun tahliye edilmesi için bireysel başvuruda bulundu. (LAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com