"Fatih Terim çok güçlü bir insan"

"Fatih Terim çok güçlü bir insan"
Wesley Sneijder, Galatasaray’ın büyük bir kulüp olduğunu ve bunun yanısıra büyük bir hocayla çalışacağını söyledi. “Terim’in gücünü yakınındayken daha iyi görüyorsunuz” dedi.

Transferiyle ilgili ilginç açıklamalarda bulunan Hollandalı yıldız, Galatasaray’a geliş macerasını, kariyerini ve beklentilerini dile getirdi.

İşte yeni hocası Fatih Terim’e de övgüler yağdıran tecrübeli oyuncunun röportajından bazı satır başları...

"Galatasaray’a geliş sebeplerinden biri Fatih Terim. Çok güçlü bir insan, bunu kolaylıkla görebiliyorsunuz. Eğer kafasında bir şey varsa, onun için sonuna kadar kararlılıkla gidebilir. Bu konuda çok iyi anlaşabileceğimizi düşünüyorum.

Ben de aynı şekilde bir hedef belirlediysem kendime, onu gerçekleştirebilmek için kararlılık gösteririm. Antrenman sistemini çok sevdim. Sert, koşu ve baskı üzerine, şut çalışması var. Kendisiyle güzel günler yaşayacağız.

Kariyerim boyunca farklı sistemlerde oynadım. 4-4-2’de iki oyuncunun merkezde, birinin geride, diğerinin 10 numara, 4-1-2-1-2 olarak önde olduğu, elması andıran dizilişte sıklıkla yer aldım. Aynı zamanda 4-2-3-1 de oynaması keyifli bir sistem.

Bazı sistemleri oynamak için ona uygun oyuncularınızın olması gerekir. Biz yakın zamana dek, Hollanda futbolunun alışık olduğu, 4-3-3 dizilişini gerçekleştiremiyorduk; çünkü hücum üçlüsünün kanatlarına koyabileceğimiz oyuncu yoktu.

Bir kanat oyuncumuz vardı, Robben. Ama diğer kanatta sıkıntı yaşıyorduk. Şimdi iki kanat oyuncusuyla oynayabiliyoruz. Bu yüzden farklı bir sistem deneyebiliyoruz. Sistemler için ona uygun oyuncular lazım.

İSTANBUL'UN ROLÜ ÇOK BÜYÜK

Şampiyonlar Ligi’nde, Türkiye’de şampiyonluğa oynuyor. Ben de kupalar kazanmak, başarılar elde etmek istiyorum. Galatasaray’a gelme kararımda etkili olan unsurlar bunlardı. İstanbul’a daha önce gelmiştim. Şehir hakkında ufak da olsa bildiklerim vardı. İstanbul da seçim yapmamı kolaylaştırdı.

48 SAATTE KARAR VERDİM

Transferimde tüm detayları ve gerekli prosedürü tamamlamak sadece 48 saatimizi aldı. Evet, farklı takımlardan teklifler vardı. Ama menajerimi aradım, “Tamam” dedim, “Galatasaray’a gitmek istiyorum.” (TOK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com