Fatih Terim de ‘akil adam’ olacakmış!

Fatih Terim de ‘akil adam’ olacakmış!
Başbakan’ın bir soru üzerine “Fatih’in meşgalesi olmasa akil insanlar listesine alırdım. Sadece sporla ilgili değil bütün meselelerde siyasi derinliği olan bir insan.” dediğini kulaklarımla işitmesem, bir başkası söylese kesinlikle inanmazdım.

Evrensel ERDOĞAN | evrenselerdogan@sansursuzhaber.com

Geçtiğimiz günlerde Kırgızistan ziyaretinde bulunan Başbakan’ın bir soru üzerine; “Fatih’in meşgalesi olmasa akil insanlar listesine alırdım. Sadece sporla ilgili değil bütün meselelerde siyasi derinliği olan bir insan.” dediğini televizyondan kulaklarımla işitmesem, bir başkası söylese kesinlikle inanmazdım.

Spor hayatı boyunca hakemlerle didişen ve  kendisini sahadan attırarak çalıştırdığı takımı sahipsiz bırakıp kulübüne büyük zararlar veren bir kişinin önceki gün Türk Futbol tarihinde görülmemiş olaylara sebebiyet vermesine rağmen Başbakanca akil insan olarak değerlendirilmesi bence iki açıdan önem taşımaktadır.

Spor camiasında sahip olduğu büyük bir şöhreti hazmedemeyerek herkesi küçük gören narsist tavırları ve en olmayacak yerlerde sinirlerini kontrol edemeyişiyle bilinen bir kişinin Başbakan’ca akil insan olarak  düşünülmesi şahsen beni ister istemez seçim kriterleri ile ilgili büyük bir endişeye düşürdü.

Seçilmeyiş nedeninin Fatih’in meşgalesinin fazla olması da ayrıca üzerinde önemle durulması gereken bir konudur.

Bunu duyan diğer akil insanların şu anda ne düşündüklerini merak ediyorum. Bence bu sözler kendilerine yapılmış büyük bir hakarettir. Acaba bu kişiler kendileriyle beraber Fatih’in de düşünülmüş olmasını nasıl değerlendirmektedir? İkinci önemli husus da bu kişiler Fatih kadar meşgalesi olmayan kısaca  işsiz güçsüz kişiler midir? İçlerinde tanıdığım onurlu insanlar var. Bu sözlerden sonra verilen görevi derhal bırakacaklarına inanıyorum.

TÜRKİYE’NİN HALİ

Çok bilinen bir fıkradır. Yılların sarhoşu Bekri Mustafa içkiyi bırakır, tövbekâr olur, beş vakit namaza niyaza başlar. Hacca da giderek hacı olur. Mahalleli de onun bu halini görerek kendisini mahallenin camisine imam yapar. Günlerden bir gün bir cenaze namazından sonra Bekri musalla taşındaki tabuta eğilerek bir şeyler fısıldar. Cemaat merak eder ve “Hayrola mevtaya bir şey mi dedin?” diye sorar. “Öbür dünyaya gittiğinde ola ki bu dünyanın halini soracak olurlarsa onlara  Bekri Mustafa camiye imam oldu deyin yeter.” diye cevap verir.
Ben de dostlarıma diyorum ki yurt dışındaki arkadaşlarınız size ülkenin halinden sual edecek olurlarsa onlara sadece  “Fatih TERİM akil adam seçildi” deyin, onlar ülkenin durumunu anlarlar.
(SANSURSUZHABER.COM)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com