Fatih Terim "Galatasaray'ın hedefini" açıkladı

Fatih Terim "Galatasaray'ın hedefini" açıkladı
Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Şampiyonlar Ligi kura çekiminin ardından açıklamalarda bulundu.

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Şampiyonlar Ligi kura çekiminin ardından rakiplerini ve Çek futbolcu Tomas Ujfalusi'nin sakatlı hakkında açıklamalar yaptı. İlk olarak Ujfalusi'nin sakatlığının ciddi olduğunu belirten Terim, "Malesef Ujfalusi'nden üzücü bir haber aldık. Oyunun 5. dakikasında kötü bir an oldu. İlk bulgulara göre yaralanmalar olduğu söyleniyor ama tam net sonuçlar alınmadı. Ancak önemli bir yaralanma olduğunu söyleyebiliriz. Nazara geldik diyelim. Galatasaray'ın geniş kadrosu var, bir yerde 3 oyuncu var derken, bu sakatlık çıktı. Büyük ihtimalle Ujfalusi'nden uzun bir süre faydalanamayacağımız gerçek" dedi.


GALATASARAY'IN HEDEFİNİ AÇIKLADI:

Devler Ligi'nde rakiplerini değerlendiren Fatih Terim, "Kim gelirse söyleyecek bir şeyimiz yok. Son saniye 'Dortmund mu, Cluj mü?' dersek, Dortmund'un gelmemesi güzel. Ancak Cluj'un İsviçre'nin önde gelen ekibi Basel'i elediğini unutmayalım. Manchester United zaten saygı duyulacak bir rakip. Yıllar önce Galatasaray'ın Manchester'a karşı önemli bir başarısı var. Umarım yine başarırız. Braga son yıllarda önemli işler yapıyor. Futbol ciddi bir iş. Kimseyi küçümsemeden, büyütmeden olaya bakmak gerek. Biz hedefimizi belirledik. Gruptan çıkmak istiyoruz. Hangi gruba düştük, hangi rakiple eşleşseydik bunu söyleyecektik" açıklamasını yaptı.


"GALATASARAY AVRUPA'YI ÖZLEDİ"

Kura şansı hakkında konuşan Terim, "Benim şansla ilgim yok, hiçbir zamzan da olmadı. Oynamazsanızi gerekli mücadeleyi gösterirseniz bu grupta dördüncü olursunuz. Kimseden korkmadan, kimseyi abartmadan doğru bakış açsını yakalamak lazım. Bıkmadan usanmadan, rakibin gücü kuvvetini düşünmeden siz kendi futbolunuz oynayacaksınız. Daha zorlu gruplar var, bu bir gerçek. Kağıt üzerinde fark var ama oynamadığınız zaman 2. lig, 3. ligdeki br takıma karşı bile bocalıyorsunuz. performansımızı yükseğe taşıyarak bu gruptan el birilğiyle çıkmayı amaçlamalıyız. Herkes sizin gibi çıkmayı amaçlıyor. Galatasaray camiasına hayırlı olsun. Umarız iyi işler yaparız. Galatasaray Avrupa'yı özledi. Belirli unvanlarımız var. Umarım uzun bir yolculuk olur. Ocak'tan sonrasına kalan bir yolculuk olur. Herkese şimdiden hayırılı olsun" diyerek sözlerini noktaladı. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com