Fatih Terim İtalya'ya mı gidiyor?

Fatih Terim İtalya'ya mı gidiyor?
Galatasaray'ın deneyimli teknik direktörü Fatih Terim, İtalyan basınına açıklamalar yaptı.
Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, Türkiye'de çok mutlu olduğunu ve kadrosuna katılan Didier Drogba, Wesley Sneijder ikilisiyle daha güçlü bir takımı olduğunu ifade etti. Gelecekte tekrar İtalya'ya dönebileceğini söyleyen Terim, şu an çıkan iddiaların ise asılsız olduğunu söyledi.
 
İtalya'nın en ünlü gazetelerinden La Repubblica'yla İtalyanca bir röportaj gerçekleştiren Fatih Terim, olimpiyatlarla ilgili de görüş bildirdi. "Türkiye'nin bugün hedefleri çok büyük. İstediğimiz sonucu alabilmek için hedefimize doğru ilerliyoruz. Bütün ilgimiz 2020 Istanbul Olimpiyat Oyunları'na ev sahipliği yapabilmek üzerine" dedi.
 
KARİZMASINDAN BİRŞEY KAYBETMEMİŞ
 
İtalyan gazetesinin yorumlarına göre, Fatih Terim'in İtalyancası Milan ve Fiorentina'yı çalıştırdığı döneme göre çok daha iyi durumda. İtalya'dan sonra Milli takım ve Galatasaray teknik direktörlüğü yapan Fatih Terim'in karizmasından ve sahadaki agresifzliğinden birşey kaybetmediğini belirten gazete, son transferlerden ötürü Fatih Terim'in mutlu bir teknik direktör olduğunu yazdı; "Doğrudur, mutluyuz. İnkar etmeyeceğiz. Drogba ve Sneijder gibi güçlü oyuncuların, diğer güçlü oyuncularımızın yanına eklenmesi bizim için mutluluk verici oldu. Büyük bir mücadele veriyoruz, umarım kazanırız. Ligde öndeyiz ve diğer alanlarda da mücadele veriyoruz" diyerek mutluluğunu saklamadı.
 
"İLERİYE DİRAYETLİ BİR ŞEKİLDE"
 
Türkiye'nin sadece futbol ülkesi olmadığını belirten Terim, "Basketbol, voleybol, tenis ve atletizmde de başarılı sonuçlar alıyoruz. Birçok alanda yükseliyoruz. Spor kültürümüzün bu kadar güçlenmesinde paranın ve isteğin artması vardır. Ancak, şu önemli ki Türkiye her alanda güçlenmek ve kendini kanıtlamak isteyen bir ülke. Sanatta iyiyiz, müzikte, Avrupa'nın en önemli film festivallerinde ödüller alan yönetmenlerimiz var. Hollywood'da filmlerimiz çıkıyor. Çok fazla genç var ve spor yapıyorlar. Bu ülkemiz için pozitif etki yaratıyor" diyerek sözlerie devam etti. "Bu ülkenin hedefinin ne olduğunu soracak olursanız, bizim hedefimiz daha farkı. Tıpkı İzmir fuarı gibi. Bu sadece politik birşey değil, biz Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne daha alternatif bir havayla girmesini istiyoruz. Ama, elbette spor bu konuda çok yardımcı olacaktır." diyerek ekleyen tecrübeli teknik direktör; "Başbakan Erdoğan hedefimizi açık bir şekilde belirledi. İleriye dirayetli bir şekilde gideceğiz. Diğer olimpiyat adayları Madrid ve Tokyo'yu yenebilmek için herşeye sahibiz. Altyapı, organizasyon ve başarma azmi. Biz bu organizasyonu düzenlemek için çalıştık ve hazırız. Gerçekten kararlıyız." diyerek bu konudaki soruları yanıtladı.
 
İtalya'ya bir gün dönüp dönmeyeceği sorulan deneyimli çalıştırıcı Fatih Terim; "Her zaman söylediğim gibi İtalya benim ikinci vatanım. Basınınızı her gün okuyorum. Birkaç hafta önce beni Roma'ya antrenör olarak yazdılar. Doğru değildi. Bugün için ben Galatasaray'dayım. Ancak, gelecekte ne olacağını kim bileblir. İtalya dönmeyi seve seve isterim." diyerek sözlerine son verdi. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com