Fatih Terim sitem etti

Fatih Terim sitem etti
Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Şampiyonlar Ligi'ndeki Schalke maçı öncesi basın toplantısı düzenledi

"Geçen gün bir şey okudum; başarı tamamen şans işidir. İnanmazsanız başarısızlara sorun...

Kurayı çektiğimizden bugüne kadar, gerek Alman gerekse yerel basımızda 2 rakibi de ifade eden birçok analiz yapıyoruz. Bugün özellikle Galatasaray taraftarına sesleniyorum; Schalke gruplarda hiç yenilmedi. Öyle bir hale getirdik ki; sanki Galatasaray en kolay maçını oynayacak. Bunu yapmak bir iyilik değil. Schalke'nin bu kadar güçsüz gösterilmesi bize yapılan bir kötülüktür. Belki de en zor maçımızı oynayacağız."

"Biz bir türlü bu 7-8 eksiği bulamıyoruz. Bizim de o zaman şöyle yapmamız lazım; Baros'u kaybettik, Ujfalusi sakat, Elmander de öyle, Eboue kötü döndü, ayağı sakat... Takımları doğru ifade etmek lazım. Eksik saymaya bakarsak, bizde de çok eksik var."

"RAHAT BİR KURA OLDU"

"Taraftarın yarın bizim yanımızda olmaları çok büyük önem arz ediyor. Bizim burada gol yemeden alacağımız her sonuç, Almanya'da avantajlı duruma sokabilir. Maçta hem taraftar hem de oyuncular akıllarını kullanmalı. 2 takımın birbirileriyle eşleşmesi her iki takım açısından da rahat bir kura oldu. Galatasaray, Schalke'yi elerse, 'Zaten eksik takımı eledi, elenirse vay nasıl elendi' tavrı var medyada. Biz bunlara itibar etmiyoruz"

"DROGBA VE SNEİJDER"

"Geçiş döneminde Sneijder ve Drogba'dan en yüksek verimi almak istiyoruz. Drogba ve Sneijder dünya çapında önemli oyuncular ama fiziki eksiklikleri var. Bizim önemli oyuncularımız vardı, 2 önemli oyuncu daha kazandık. 'Drogba ilk 11'de mi başlayacak yoksa sonradan mı oyuna girecek' buna karar vereceğiz. Dizilişler değişebilir ama oyun anlayışı değişmez. Arzum, Drogba ve Sneijder'in Şampiyonlar Ligi deneyiminden yararlanmak."

"TECRÜBE HER ZAMAN YETERLİ DEĞİL"

"Final maçlarında takım dikkatli oyun sergiledi. Bu maç da onlardan biri olmalı. Tam bir Şampiyonlar Ligi maçı gibi oynamalıyız. Schalke agresif, çok çabuk açılan bir takım. Bunu dikkate almak lazım.  İlk 11 büyük ihtimalle şekillendi, belki 1 değişiklik yapabilirim. Sneijder'ın performansı mutlaka artacak, oynama isteği çok fazla. Hem Drogba, hem de Sneijder takıma çabuk alıştı. Bu da beni sevindiriyor. Tecrübe önemli ama her zaman yeterli değil, unsurlarla mutlaka birleşmeli."

"HEDEFİ BULDUK"

"Bizim olduğumuz hiçbir yerde kimse umudunu kesmemiştir. Belki son 8'e kalacağız ama onunla da yetinmeyecek kimse. Hedefimiz ilk 16'ya kalmaktı. Hedefimize ulaştık, ancak çıtayı her zaman yüksek tuttuk. Hayal etmeden olmaz. Biz bu turu geçersek yarı final neden olmasın? Takımda yerli ve yabancı oyuncular harika bir aile ortamı kurdu. Drogba ve Sneijder 10 yıldır Galatasaray forması giyiyor gibi... Teknik direktörlerin formu da önemli. Ben de konsantreyim. Her türlü hazırlığı yapmış vaziyetteyiz. Bir sıkıntı yok."

"KAZANILMAYAN HER KUPA BAŞARISIZLIKTIR"

"Oyun stratejisi ve planın yanı sıra oyuncuların da neler yapabileceği önemli. Benim felsefem oyuncumdan maksimum verimi nasıl alacağım üzerinedir. Oturmuş bir plana 2 yeni oyuncu monte etmek çok kolay değil, bunun için uğraşacağız. Gerek başkanımız gerekse bizim için gruptan çıkamamak başarısızlıktı. Benim için başarısızlık; kazanılmayan her kupadır. Aynı şartlarda mücadele etmediğimiz takımların gerisinde kalmak başarısızlıktır."

"SELÇUK UNUTULMAMALI"

"Basın hep Drogba, Sneijder ve Burak'ı konuşuyor. Selçuk da unutulmamalı. Schalke'de, Huntelaar oynamasa da başka önemli oyuncuları var" (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com