Fatih Terim’e büyük ceza!

Fatih Terim’e büyük ceza!
Arenaya kapama Terim'e 10 maç ceza...

Sahaya girerek hakemin üzerine yürüyen, TFF temsilcisine hareket eden Fatih Terim, maç sonunda yaptığı açıklamalarda federasyon ve kurullarını da eleştirdi. Terim’in, ertelenen dosyası ile birlikte cezası ağır olacak. Arena’ya ise kapama cezası gelebilir.

Mersin İdman Yurdu maçının 44. dakikasında 4. hakem Ali Palabıyık ile tartıştıktan sonra sonra saha içine girerek hakem Süleyman Abay’ın üzerine yürüyen, tribüne gönderilmesinin ardından da temsilci ile sert bir şekilde tartışan Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’e ağır ceza geliyor.

Orduspor maçında hakem tarafından tribüne gönderilen ve 3 maçlık cezası 2 hafta önce biten Terim, 2 hafta sonra tekrar benzer bir eylemde bulunması nedeniyle çok ağır bir yaptırımla karşı karşıya kaldı.

Geçen sezon aldığı üç maç cezanın iki maçı Tahkim Kurulu tarafından 2 yıl süreyle ertelenen Terim’in dosyası son eyleminden sonra açılacak. Sabıkası bulunan Fatih Terim’in dün 4. hakem Palabıyık, hakem Abay ve temsilci Hasan Özbulut’a hakaret ettiği raporlara yansıdı.

Hakem Abay’ın üzerine yürümeden önce İdari Koordinatör Şükrü Hanedar ve yardımcı antrenör Hasan Şaş tarafından engellenmek istenen, ancak öfkesini yenemeyen deneyimli teknik adam hakem ve temsilci raporları doğrultusunda yarın Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edilecek.

10 MAÇI BULABİLİR

Fatih Terim’in dün akşamki eylemleri sonrası alacağı ceza 10 maçı geçebilecek. Talimatın, “Kişilik haklarına saldırı ve hakaret” başlıklı 42. maddesinin (C) bendine göre hakeme söz konusu eylemde bulunan teknik adamlara 3 ile 7 maç arası ceza öngörülüyor. Terim sahadan çıkarken temsilci ile de benzer bir diyaloğa girdiği için bu maddeye göre alacağı toplam ceza alt sınırdan 6 maç olacak. Geçen seneden ertelenen 2 maçlık cezanın da devreye girmesiyle yaptırım 8 maça çıkabilecek. Yeşil alan ihlali de cezaya eklendiği takdirde ceza on maç olacak. Karşılaşma sonrası federasyon ve kurullarını ağır bir dille eleştiren Terim’in cezası daha da artabilecek.

Bu durumda deneyimli teknik adam Süper Lig’in bitmesine 6 hafta kaldığı için sezonu kapatmış olacak ve cezası gelecek sezona sarkacak. Bu arada hakem tarafından tribüne gönderilen yardımcı antrenör Hasan Şaş’ın da hakaret ettiği ve raporlara yazıldığı öğrenildi. Hasan Şaş’ın en az 5 maç, yine tribüne gönderilen Ümit Davala’nın da asgari bir maç ceza alacağı kaydedildi.

ARENA’YA KAPAMA

Olaylı maçın son anlarında 2 taraftarın sahaya girmesi de Galatasaray’a pahalıya patlayacak. Güvenliği aşıp sahaya giren taraftarlardan birini Eboue, diğerini de Sabri ile Gökhan Zan durdurdu. 2 maç saha kapama cezası gelmesi beklenen G.Saray, S.B. Elazığspor ve Sivas maçlarını sadece kadın ve çocuklara oynayabilir. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com