Fatmagül'den ders gibi veda

Fatmagül'den ders gibi veda
Ağır eleştirilerle başlayıp zamanla mağdur kadınların sesi haline gelen Fatmagül'ün Suçu Ne dün akşam ekranlara veda etti.
Tecavüze uğradıktan sonra tüm hayatı alt üst olan Fatmagül'ün hikayesinin anlatıldığı dizinin final bölümünde; Fatmagül'ün Yaşaranlara açtığı dava sonuçlandı.   Karara göre;
 
Mukaddes Ketenci 36 bin 500 TL para cezası, Münir Telci ve Reşat Yaşaran 7 yıl , Selim Yaşaran 18 yıl, Erdoğan Yaşaran ise 21 yıl hapis cezası ile cezalandırıldı.Olayın yaşandığı günden beri Fatmagül'ün yanında olan ve gerçeklerin ortaya çıkması için çabalayan Kerim ise beraat etti. Mahkeme çıkışında kadın derneklerinin desteği ile karşılaşan Fatmagül sevincini gazetecilerle paylaştı.
 
Fatmagül;
 
"Bu son olsun... Mağdurların hiç boynu eğilmesin...Dimdik adalet dursun arkalarında. Bu son olsun... Çığlıklar sussun artık! Kadına, güçsüze şiddet bitsin. Herkesin bir hayatı var. sadece bir tane. Hiç kimsenin başkasının hayatını karartma hakkı yok. Bu son olsun... Bu, zalimlere de ders olsun. Benimle aynı acıyı yaşayıp, zalimleri cezalanmayanlara da umut olsun. Ben yalnız yürümedim. Onlar da yalnız kalmasın. Bu son olsun..." dedi.
 
Dizinin final sahnesinde ise Fatmagül'ün gazeteci Sinem ile yaptığı konuşmaya yer verildi. Büyük bir savaşı kazanan Fatmagül, duygularını "Benim davam bitti, düşmanlarım ceza aldı ama Fethiye'deki utanç davası hala sürüyor.Sanıkları serbest, dosyası temyizde. 13 yaşındaki N.Ç'nin davası 10 yıl sürdü. Sonunda 'tecavüzde rızası var' dedi, ceza indirimi uygulandı. Diyarbakır'da zihinsel engelli E.B. tecavüze uğradı. Kabusu sırasında çığlık atmadığı için 'rızası var' dendi. Sanıkları serbest... İstanbul'da tecavüze uğrayan E. B'nin hukuk mücadelesi 3 yıldır devam ediyor. İstanbul Üsküdar'daki, Beyoğlu'ndaki, Van'daki, Tunceli'deki, Siirt'teki,Ferik.. Gebze... Samsun..." sözleriyle anlattı...
 
FİNAL TWİTTER'I SALLADI!
 
Fatmagül'ün Suçu Ne dizisinin final sahnesi sosyal medyaya damgasını vurdu. Dizi hakkında yapılan bazı twitter yorumları ise şöyle.
 
Nükhet Everi
 
Bravo, çok güzel bir son. Tam bir sosyal sorumluluk projesi olmuş. Seyrettiğime değdi! Teşekkürler..
 
Betül Ercan
 
Mükemmel bir finaldi özellikle sonundaki mesaj. tebrikler.
 
Emir Taş
 
Gerçekten güzel ve anlamlı final bölümüydü özellikle son sahneler mutlaka izlenmeli.
 
Seher Toy
 
Güzel mesajlar verdiniz. Ama final sönüktü. Mutluluk ve aşk dolu daha sıcak bir son beklerdim.
 
Çağda Erzincan
 
Fatmagül dizisi kanayan yaralara güzel parmak bastılar. Gerçekten olanlara gönderme yaptılar.

ZİRVE FATMAGÜL'ÜN
 
Fatmagül'ün Suçu Ne'nin veda bölümü TOTAL'de 31,47'lik, AB'de ise 34,2'lik izlenme payı ile reyting listesinin ilk sırasında yer aldı.
 
SEVGİLİSİNİ YALNIZ BIRAKMADI 
Dizi ekibi son bölümü birlikte izledi. Engin Akyürek, Fırat Çelik, Esra dermancıoğlu ve Seda Güven'in de katıldığı gecede Kenan Doğulu, sevgilisi Beren Saat'i  yalnız bırakmadı.  (SNK)
 


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com