“Fatmagül’ün Suçu Ne” gerçek oldu

“Fatmagül’ün Suçu Ne” gerçek oldu
İki arkadaşının tecavüz ettiği kadınla ilişkiye girmeyen, ancak mağdureden bunu gizlemesini isteyen sanığa da ceza verildi. Yargıtay Ceza Genel Kurulu kararı yerinde buldu.

Vedat Türkali'nin film ve dizilere de konu olan, kadının çaresizliğini anlatan "Fatmagül'ün Suçu Ne?" adlı eserinde yaşananların bir benzeri Sivas'ta gerçekleşti.
 
Yargıtay Ceza Genel Kurulu'nun incelediği dosyadaki bilgilere göre Sivas'ta yaşayan Gökhan K., Ufuk K. ve Doğan B. isimli üç arkadaş alkol aldıktan sonra, tanıdıkları Hatice B.'yi yanlarına çağırdı. Önceden Doğan'dan para istemiş olan Hatice B. buluşma yerine gitti ancak üç arkadaş kadını şehir dışına çıkardı.
 
Otomobili dağlık bir alanda durduran üç arkadaştan önce Doğan K. mağdur Hatice B.'ye tecavüz etti. Gökhan K. ise bu sırada kadını "Sus yoksa Doğan seni öldürür, zaten sarhoş" diye tehdit etti.
 
Gökhan K.'nin de tecavüz etmesinin ardından iki arkadaş, Ufuk K.'ye "sıra sende" diyerek kadınla ilişkiye girmesini istedi. Ancak yaşananlardan rahatsız olan sanık Ufuk K., kitap ve dizideki "Kerim" olarak geçen kahramanın yaptığı gibi ilişkiye girmek istemedi.
 
Bir taraftan arkadaşlarının tepkisinden çekinen Ufuk K. arkadaşlarına, "Siz arabadan inip uzaklaşın" dedi ve Hatice B'ye sakin olması için telkinde bulundu. Ufuk K., ilişkiye girmediği kadının bu durumu diğer iki sanığa söylememesini, hatta ilişkiye girmiş gibi göstermesini istedi ve kendisini koruyacağını anlattı.
 
Üç arkadaş daha sonra kadını bir otobüs durağına bırakıp uzaklaştılar. Bu sırada ilişkiye giren iki sanık, kadına "olayı kimseye anlatmaması, anlatırsa öldüreceklerini" söyledi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com