'Fatmagül'ün Suçu ne?' Meclise Taşındı!

'Fatmagül'ün Suçu ne?' Meclise Taşındı!
(TBMM) Dilekçe Komisyonu Başkanı Yahya Akman, diziler hakkında önemli açıklamalarda bulundu...

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Dilekçe Komisyonu Başkanı Yahya Akman, özel kanallarda yayımlanan birçok dizi hakkında kendilerine dilekçe geldiğini söyledi. Akman, "Biz komisyon olarak çok farklı konularda başvuruları ele alıyoruz. Özellikle radyo-televizyondaki yayınlar, bizim göreve başladığımız günden bu yana en önemli şikayet konuları arasında bulunuyor. Bu çerçevede televizyon dizileri özellikle reyting yarışına giren özel kanallar arasında çok ciddi bir sorun haline gelmiştir. Özellikle çocukların, gençlerin, kadınların ekran başında olduğu saatte çocuklarımızın geleceği ile alakalı olarak onları olumsuz etkileyebilecek nitelikteki yayınlarla ilgili şikayetler geliyor. Bu sadece bir tane diziden ibaret değil, birçok televizyon dizisinin çocuklar için rol modeller oluşturduğunu hepimiz biliyoruz. Bu anlamda yaygın olarak televizyonun izlendiği saatlerde özel televizyonların kendilerine çekidüzen vermesi noktası ile ilgili olarak biz denetim görevini yerine getiriyoruz.

Bu anlamda bir alt komisyon oluşturduk ve arkadaşlarımız enine boyuna bütün bilgileri RTÜK yetkililerini de dinlemek sureti ile televizyonların bu konuda kendilerine çekidüzen vermesiyle ilgili çalışma yapacaktır. Daha sonra biz komisyonun bütün üyeleri ile beraber karara varacağız. Bu dizilerin isimlerini vermemiz doğru değildir. Bu anlamda çocuklarımızın gelişimini olumsuz etkileyecek nitelikteki bütün yayınların belli bir kontrol dairesinden geçmesinden yanayız" dedi.

Askerlik konusuna da değinen Yahya Akman, "Askerlik konusu çok uzun zamandır bizim gündemimizi işgal eden bir konu. Gerek bedelli askerlik olarak gerek sözleşmeli er statüsü ile ilgili olarak gerekse özellikle güvenlik nedeniyle hafta sonu iznini kullanamayan askerlerimizin bu kullanamadıkları izin günlerini kendilerinin askerlik süresinin düşürülmesi ile ilgili talepleri var. Biz de gerek Milli Savunma Bakanlığımızla gerekse benzer konularla ilgili meclisteki kanun teklifleri ile ilgili olarak çalışma
yapıyoruz. Vatandaşlarımızın bu anlamdaki mağduriyetlerini giderme noktasında önümüzdeki günlerde çalışma yapacağız" diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com