Fatura ödemesinde kredi kartıyla tahsilat uygulaması

Fatura ödemesinde kredi kartıyla tahsilat uygulaması
Gediz ilçesinde, belediyeye olan borçların internet üzerinden kredi kartı ile ödenebileceği bildirildi.

Gediz ilçesinde, belediyeye olan borçların internet üzerinden kredi kartı ile ödenebileceği bildirildi.
Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, akıllı belediyecilik sistemlerini geliştirerek vatandaşlara daha hızlı ve kaliteli hizmet sunmayı amaçladıklarını belirtti.
Dünyada teknolojik gelişmelerin hızla artmasıyla ihtiyaç duyulan bilginin elektronik ortamdan aktarılmasına imkan sağlandığına işaret eden Saraoğlu, şunları kaydetti:
''Günümüzde bilgiye ulaşmanın en kolay ve hızlı yolu olan internet, artık hayatımızın bir parçası haline gelmiştir. Tüm verilerin dijital ortama aktarıldığı bir dönemde belediyecilik sisteminin de bundan etkilenmemesi mümkün değildir. Artık sınırlı hizmet verilebilen klasik belediyecilik anlayışı yerini her yerden, 7 gün 24 saat belediyecilik hizmeti sağlayan interaktif belediyecilik sistemine bırakmıştır. Son günlerde akıllı belediyecilik olarak adlandırılan bu yeni belediye hizmetine geçmek zorundayız. İşlemleri istediğimiz yerden ve istediğimiz zaman yapabilme avantajı sağlayan interaktif belediyecilik, bilgilerin dijital ortamda saklanmasından dolayı kullanılan kağıt miktarını azaltarak çevrenin korunmasına destek olmaktadır. Bunlardan biri olan borçların internet üzerinden kredi kartıyla ödenebilmesi için gerekli teknolojik altyapı çalışması yaptık. İnteraktif belediyecilikle herkes bilgisayarının başından belediyeye olan borçlarını öğrenebilecek ve internet üzerinden kredi kartıyla ödeme yapabilecektir. Olgu Bilgisayar firması imzaladığımız protokolle kısa zaman içerisinde sistem faaliyete geçecektir. Vatandaşlarımız 'www.gediz.bel.tr' adresinden interaktif belediyecilik hizmetlerinden faydalanabilecek.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com