Faturayı bize çıkarıyorlar

Faturayı bize çıkarıyorlar
Selhattin Demirtaş PKK'ya yönelik yapılan hava harekatına tepki gösterdi.

BDP Grup Başkanı Selahattin Demirtaş, Hakkari Çukurca'daki hain saldırı sonrası Türkiye'nin Kuzey Irak'ta PKK kamplarına yönelik hava operasyonunu değerlendirdi. Demirtaş, "Birileri iç savaşın hazırlığını yapıyor" dedi.
 
"SINIR ÖTESİ BEKLENTİSİ VAR"
 
BDP Grup Başkanı Demirtaş, Türkiye'nin dün gece Kuzey Irak'taki PKK kamplarına yönelik hava operasyonunu değerlendirdi. Demirtaş, sınır ötesi operasyon konusunda bir beklenti olduğunu ve hükümetin de bu beklentiyi karşılamak için böyle bir operasyon talimat vererek yaptırdığını iddia etti.
 
"YAŞANANLARIN FATURASINI BDP VE DTK'YA ÇIKARIYORLAR"
 
Demirtaş, sınır ötesi operasyonun talimatını verenler, bunu yapanlarında Kürt sorununun Kandil'de değil, İstanbul, Diyarbakır ve Batman'da olduğunu çok iyi bildiklerini ve sonuç alamayacaklarını da ifade ederek, şöyle dedi: "Hükümet ve hükümete yakın yayın organları son dönemlerde yaşananların faturasını BDP ve DTK'ya çıkarıyorlar. Her şeyin sorumlusu olarak bizi gösteriyorlar. Bizi asıl hedef haline getirdiler. Bize yönelik suikastlar, infazlar ve toplu tutuklamalar gündeme gelebilir. Birileri Türkiye'de iç savaşın hesabını yapıyorlar. Tekrar müzakerelere başlanmaz ise bu tehlike ortaya çıkabilir. Bu hesapları önlemenin tek yolu açık müzakerelerdir. Öcalan ile de BDP ile de açık müzakereler yürütülebilir."
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com