"Faturayı kamu çalışanı mı ödeyecek?"

"Faturayı kamu çalışanı mı ödeyecek?"
Tüm Sağlık-Sen Genel Başkanı Okay Erözgün, Suriyeli sığınmacılar için bugüne kadar bütçeden 400 milyon TL kaynak aktarıldığını belirterek, "Bayram öncesi ikramiye dahi alamayan kamu çalışanları, Suriye ile güdülen yanlış dış politikanın faturasını da mı ö

Tüm Sağlık-Sen Genel Başkanı Okay Erözgün, Suriyeli sığınmacılar için bugüne kadar bütçeden 400 milyon TL kaynak aktarıldığını belirterek, "Bayram öncesi ikramiye dahi alamayan kamu çalışanları, Suriye ile güdülen yanlış dış politikanın faturasını da mı ödeyecek?" diye sordu.

Erözgün, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in, "Suriyeli sığınmacılar için bugüne kadar bütçeden 400 milyon TL kaynak aktardığı" sözlerini hatırlattı.

-"FATURA 400 MİLYON TL'NİN KAT BE KAT ÜZERİNDE"-

"Bayram öncesi ikramiye dahi alamayan kamu çalışanları Suriye ile güdülen yanlış dış politikanın faturasını da mı ödeyecek?" diye soran Erözgün, faturanın 400 milyon TL'nin kat be kat üzerinde olduğunu ve kamu çalışanlarının ödediğini öne sürdü. 

Bakan Şimşek'in sadece bütçeden çıkan paraya bakarak konuştuğunu vurgulayan Erözgün, şunları ekledi:

"Biz Suriye sınırından sadece Suriye'ye değil, 11 Ortadoğu ülkesine daha ihracat yapıyorduk. Suriye pazarını kaybettik, diğer ülkelere de mal gönderemez olduk. Suriye sınırındaki gümrük kapılarının kapatılmasının ardından Türkiye'nin Suriye'ye ve Suriye üzerinden 11 Ortadoğu ülkesine yaptığı ihracat durma noktasına geldi. Yanlış dış politikalar sonucunda gözünü kırpmadan genel bütçeden 400 milyon TL harcayan Hükümet, konu kendi kamu çalışanı olunca "Paramız yok' ifadesini kullanıp nasıl böyle bir açıklama yapabiliyor?"

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com