Fazıl Say hakim karşısında...

Fazıl Say hakim karşısında...
Ünlü sanatçı Fazıl Say hakim karşısına çıktı.

Twitter’da yayınladığı mesajlar nedeni ile 1,5 yıla kadar hapis cezası istemi ile yargılanan Fazıl Say’ın duruşması saat 9:00’da Çağlayan Adliyesi’nde başladı.

Twitter’da paylaştığı, Ömer Hayyam'dan alıntılanan bir mesaj nedeniyle "halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama" suçlamasıyla 1.5 yıla kadar hapis istemiyle hakkında dava açılan dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say’ın yargılanmasına başlandı.
 
Ali Emre Bukağılı, Turan Gümüş ve Orkun Şimşek, Say’ın çeşitli tarihlerde sosyal paylaşım sitesi Twitter'da yazdığı ve başkalarından alıntı (retweet) yaptığını iddia ettiği yazılarında İslam dinine, bu dine mensup Müslümanlara yönelik ağır hakaretler ederek dini değerleri alenen aşağıladığını iddia ederek suç duyurusunda bulunmuştu.
 
Fazıl Say'a destek
 
Fazıl Say’a destek için Ses Tiyatrosu’nda “Sesimiz Seninledir” sloganıyla bir etkinlik gerçekleştirildi.
 
Etkinlikte sahne alan Genco Erkal, Fazıl Say’ın mesajını okudu. Say, mesajında “Bu öyle bir çağ ki tarif edemiyorum. Ancak Nazi Almanyası’nı hatırlatıyor” dedi.
 
Bu davanın hukuk tarihine geçeceğini belirten ve "dünya bu davaya gülmektedir” ifadelerini kullanan Fazıl Say “bu haksızlık bana değil hepimizedir” dedi.
 

Say’ın mesajı “madem karanlık bir dönem aydınlatalım” sözleriyle bitti. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com