Fazıl Say'a soruşturma!

Fazıl Say'a soruşturma!
Fazıl Say'a, konuk olduğu programda kullandığı "Saçma sapan mahkeme" sözleri nedeniyle soruşturma açıldı. Dava açılması durumunda 5 yıla kadar hapsi istenecek.

Twitter’da Ömer Hayyam’ın dizelerini paylaştığı için “dini değerleri aşağılamak” suçlamasıyla yargılanan Fazıl Say, “Saçma sapan mahkeme” dediği için hakkında soruşturma açıldı. Dava açılırsa 5 yıla kadar hapsi istenecek.

Sanatçı Fazıl Say Twitter’da Ömer Hayyam’a ait dizeleri paylaştığı için “dini değerleri aşağılamak” suçlamasıyla 1,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanırken “saçma sapan mahkeme” dediği için de hakkında soruşturma açıldı. Say, soruşturma sonunda dava açılırsa 5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanabilir.

"SAÇMA SAPAN MAHKEME" DEMEK SORUŞTURMA NEDENİ

Sanatçı Say bir televizyon programında, İstanbul 19. Sulh Ceza Mahkemesi’nde “dini değerlere hakaret” suçlamasıyla açılan dava hakkında “saçma sapan mahkeme” ve davaya neden olan 3 kişi hakkında “it kopuk” ifadelerini kullandığı için Üsküdar Savcılığı tarafından soruşturuluyor.

"DİNİ DEĞERLERE HAKARET" DAVASINI BAŞLATAN ŞİKAYET ETTİ

Say’a açılan davanın müsebbibi olan Emre Bukağılı’nın 4 sayfalık bir dilekçeyle şikayette bulundu. Şikâyet dilekçesinin ardından savcı Akif Özgün, TCK’nın 125. ve 301. maddelerinde düzenlenen “Hakaret” ve “Devletin yargı organlarını, alenen aşağılamak” iddiasıyla soruşturma başlattı.

5 YILA KADAR HAPSİ İSTENEBİLİR

Savcı söz konusu yayının CD’sini incelemeye aldı. Hakkındaki iddialar yerinde görülürse Say’a hakaretten 3 yıla, “devletin yargı organlarını alenen aşağılamaktan” ise 2 yıla kadar olmak üzere toplam 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açılabilecek. (TOK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com