Fazıl Say'dan bomba açıklamalar!

Fazıl Say'dan bomba açıklamalar!
Japonya hataydı hep Türkiye'de olacağım, Atatürk kalbimdedir...
Dünyaca ünlü piyanistimiz Fazıl Say, twitter hesabından takipçileriyle yazıştı. Müzisyen Say’ın sanattan yasaklara, kendisinden Atatürk’e kadar geniş bir yelpazede yazdığı ve ilgi çeken tweetleri şöyle:
 
“Türkiye'yi seviyorum. Ömrümün sonuna kadar Türkiye'de yaşayacağım. Sinirlenip Japonya'ya gitmek istediğimi demiştim. Bu anlık bir hataydı.
 
Pek çok girişimime rağmen Mezopotamya Senfonisi'nin Diyarbakır konserine çare bulamadım. Bu konseri yapmak çok isterim. Bilinsin isterim.
 
Çocuklarımıza güzel bir gelecek medeni bir memleket yaratmalıyız. Bunu başarabiliriz. Bu eşsiz güzel topraklarda. İyiye inanalım.
 
Bugün buradan sizinle yazışmak istememin asıl sebebi, teşekkür borçlu olmamdır. Bana verdiğiniz destek için. Teşekkür ederim.
 
Ben Devletten maaş alan bir sanatçı değilim, hiç bir zaman da olmadım. Ama bu kurumlara zarar gelmemesi için elimden geleni yapacağım.
 
Devlet Tiyatroları, Orkestraları, Operaları´nın tek eksiği, halk ile diyalog eksikliğidir. Halka daha fazla temas etmelerini sağlamak lazım.
 
Devlet Tiyatrolarının ve Orkestralarının bundan böyle halka çok daha fazla ulaşmaya çalışmaları gerekir. Halkı yanına almaları gerekir.
 
Devlet Kültür Sanat kurumların kapatılmaması için, her bir sanatçının haklarını ve sanatını sonuna kadar savunması gerekir.
 
Güzel bir gelecek nedir? Sevdiğimiz şeylerin yasaklanmamasıdır ve hür olmaktır, ömür boyu. Ama daha da iyisi; bunun uğruna bir şey yapmaktır.
 
Düşünce ve inançların çeliştiği olabilir. Tarih boyunca bu hep olmuştur. Tartışabilmeliyiz. Yine de dost kalarak. Yine de bu topraklardayız.
 
Artık ceket, kravat, gömlek filan giyiyorum. Yaşlı bir teyzenin iliştirdiği bir de Atatürk rozetim de var ceketimde. Atatürk kalbimdedir çünkü, Türk sanatçısının dünya yarışında var olmasını istemiş ve mümkün kılmıştır. Bir medeniyet yaratarak. Saygıyla...
 
Hayyam RT eden sanatçısını 10 ay cezalandıranlar, dünyaya Mevlana’nın hoşgörüsünü anlatmak istediklerinde ne kadar inandırıcı olabilecekler
 
Bu bakımdan biz , daha çok "dost “olma yollarını aramaya başlamalıyız, yoksa, bu "toprak ana" bizi de onları da daha fazla istemeyecek.” (BCK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com