“Fazıl Say'ı retweet’leyen de yargılansın!”

“Fazıl Say'ı retweet’leyen de yargılansın!”
Fazıl Say’a davayı açan Ali Emre Bukağılı, “Fazıl Say’ın hakaret içeren mesajlarını retweet edenler de yargılanmalı” dedi.

Sanatçı Fazıl Say’ın Twitter mesajlarında dini değerleri aşağıladığı gerekçesiyle 10 ay hapse mahkum olduğu davayı açan inşaat mühendisi Ali Emre Bukağılı (46), “Suç unsurları oluştuğu için doğru bir karar. Avrupa’da da dini değerlerin alenen aşağılanması suç. Toplumsal barışı bozucu nitelikte görüldüğü için tehlikeli suçlardan sayılıyor. Avrupa’nın eleştirileri yanlış bilgilendirmeden kaynaklanıyor. Mahkemeye bu yöndeki bir çok AİHM kararı sunduk” dedi.
 
Vatan’ın haberine göre, Fazıl Say’ın paylaştığı şiirden değil hakaretten ceza aldığını belirten Bukağılı, “Küfür ve hakaretleri görülmediği gibi ifade özgürlüğünden bahsederek konuyu Hayyam’a ait olmayan dörtlüğe getiriyorlar.
 
Hayyam’ın bile olsa hakaret ve aşağılama içeren sözleri yaygınlaştırmak da suçtur. Şiir paylaştığı için mahkum olduğunu söyleyerek Türkiye’ye kötülüğü oluyor” diye konuştu. Dini değerlere hakareti içine sirdiremeyeceğini söyleyen Bukağılı, “Bunun mücadelesini yaparım. Gücüm yettiğince bunları hukuka intikal ettiriyorum. Bu hakaret cümlelerini bir çok kişiye ulaştıran kişiler de aynı suçu işlemiş olduğu için yargılanmalı” dedi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com