'FB maçını kazansak bile..'

'FB maçını kazansak bile..'
Galatasaray Yardımcı Antrenörü Hasan Şaş Galatasaray Televizyonu'na konuştu.

Derbi maçta pozitif futbolla sahaya çıkıp kazanmak istediklerini ifade eden Şaş şunları söyledi;

"Getirisi büyük bir maç ve böyle düşündüğünüz zaman bazı şeylerden uzaklaşmış olursunuz. Biz sonucunda bir maç oynayacağız, derbi de olabilir bu ama maça biz öyle bakmıyoruz. Her zamanki gibi pozitif futbolla sahaya çıkıp maçı kazanmak istiyoruz. Sonuç ne olursa olsun bizim en büyük felsefemiz bu. İyi oynayarak maç kazanmak. Beşiktaş maçında bunu zaman zaman yaptık, o da çok doğaldı. Çünkü bir gün önce Fenerbahçe, Trabzonspor'u yenmişti. Beşiktaş gibi bir deplasmandan 2-0'la dönmek bizim açımızdan çok önemliydi, başlangıç açısından da çok önemliydi."

"Moralliyiz, moralimiz yerinde. Beşiktaş maçının üstüne katarak ve iyi futbol oynayarak rakibimizi yenmek istiyoruz. Hakettiğimiz şampiyonluğu almak istiyoruz. Fenerbahçe maçından galibiyetle ayrılsak bile büyük bir avantaj elde etmiş oluruz, akabinde dört tane oynayacağımız çok önemli maç var. Bunların ikisi Trabzonspor, biri Beşiktaş, son maçta tekrar Fenerbahçe ile."

"Biz olaya maç maç bakıyoruz, kırılma noktası diye bakmıyoruz. Çünkü futbolda her türlü sonuç var. Rakiplerimize saygılıyız. Trabzonspor da Beşiktaş da, Fenerbahçe ve Galatasaray kadar güçlü ve kaliteli rakipler. Onlar şu anda, moral motivasyonları düştüğü için belki bu pozisyonu yaşıyorlar. Biz son maça kadar temkinli olacağız. Konsantrasyonumuz bu boyutta. Biz taraftarımızla iyi futbol da oynayarak maçtan galibiyet bekliyoruz. Taraftar gerçekten bu sene iyi bir taraftar profili sergiliyor örnek gösterilebilecek bir profil. Tabii ki takımın iyi gitmesiyle de bunlar alakalı. Sonuçta çok kritik maçlar da oynadık. İçeride Gaziantep maçında 9 kişi kaldık ama seyirci yine o üslubunu değiştirmedi. Sağ olsunlar. Şimdi bir görevleri daha var. İçerde oynayacağımız 3 maçta onlar üstlerine düşeni yapacaktır. Nasıl destekleyeceklerini çok iyi biliyorlar. Kendi stadımızda her zaman söylediğimiz gibi küfür veya kötü davranış istemiyoruz. Sadece takımını desteklesin ve pozitif enerji versinler bizim için o yeterli."  (EAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com