FB'den açıklama: CAS davamızı reddetmedi!

FB'den açıklama: CAS davamızı reddetmedi!
Fenerbahçe Kulübü Hukuk Danışmanı Avukat Emin Özkurt, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'nin (CAS), Sarı-lacivertli takımın Şampiyonlar Ligi'ne alınmak için yaptığı geçici tedbir talebini kaldırmasıyla ilgili olarak DHA'ya konuştu.

CAS'ın bu kararının, ana davalarının reddedildiği anlamına gelmediğini vurgulayan Özkurt, "CAS sadece tedbir talebimizi reddetti. Ana davamız CAS'ta kabul edilmiştir ve görüşülmeye de başlanmıştır. Bu karar ana davamızın reddedildiği anlamına gelmiyor. Şu an sadece reddedilen, Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'ne alınmak için yaptığı geçici tedbir talebidir" dedi.

Bu karar ile Fenerbahçe'nin tazminat talebinin daha da güçlendiğini sözlerine ekleyen Av. Özkurt, "Şampiyonlar Ligi'ne katılma talebimiz, hukuki açıdan yapmamız gereken bir talepti. Biz de bu hukuki manevrayı yerine getirdik. Bu karar ile de kulübümüzün maddi kaybı artacağı için, tazminat talebimiz daha da güçlendi" diye konuştu.

AV. Emin Öztürk, sözlerine şöyle devam etti;

"Bizim ana davamızın esasını ve temelini, Fenerbahçe'nin yöneticileriyle ilgili şike soruşturması değil, şu aşamada gerek Türkiye Futbol Federasyonu'nun gerekse de UEFA'nın elinde bir belge olmadan ve kulübümüzün savunması alınmadan karar vermiş olmalarındaki usulsüzlük oluşturuyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com