FB'li yöneticiden çarpıcı iddia

FB'li yöneticiden çarpıcı iddia
3 Temmuz'dan bu yana pek çok kez Fenerbahçe taraftarları, emniyet güçleriyle karşı karşıya geldi.

Yapılan gösteri ve yürüyüşlerde polisin biber gazı ve coplu müdahalesiyle karşılaşan taraftarlar pek çok kez Türkiye'de gündemin ilk sırasında yer aldı.

Bu durumun en açık örneği de 12 Mayıs Cumartesi günü Kadıköy'de Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadyumu'nda yaşandı.

Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanan ve sarı-kırmızılı ekibin şampiyonluğunu ilan ettiği maçın ardından saha bir anda savaş alanına döndü. Taraftar ve emniyet güçleri bir kez daha karşı karşıya geldi. "Orantısız güç" söylemlerinin tekrar yükselmesine neden olan olaylarda cop ve biber gazı kullanan polis ekiplerinin "olayları kasten körüklediği" iddiaları gündemde geniş yankı buldu.

Bu iddiaları destekleyen bir açıklama da Fenerbahçeli yönetici Murat Özaydınlı'dan geldi. Özaydınlı mikro paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından ilginç bir olayı takipçileriyle paylaştı.

Özaydınlı; köprü üzerinde 60-80 kadar Galatasaray taraftarının, Fenebahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe'ye küfür edip, meşaleler yaktığını ve trafiği kapattığını iddia etti. Olay yerinde bulunan polislerin müdahale etmediğini ve taraftarların bir metrobüsle oradan uzaklaştırıldığını sözlerine ekleyen Özaydınlı son olarak da "ancak neden Fenerbahçe taraftarına aşırı güc kullanılyor da diğer taraftarlara olması gereken gibi davranılıyor" tweetini attı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com