Federasyon'dan savunma bekleniyor

Federasyon'dan savunma bekleniyor
Milli kayakçı Aslı Nemutlu'nun ölümü Merkez Ceza Kurulu'na sevk edilen Kayak Federasyonu Başkanı Özer Ayık'a, savunması için 30 günlük ek süre verildi.

Kayak Federasyonu Başkanı Özer Ayık'a, milli kayakçı Aslı Nemutlu'nun antrenman sırasında geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybetmesiyle ilgili yürütülen idari soruşturma kapsamındaki savunması için 30 günlük ek süre verildi.

Ayık, antrenman sırasında kayak takımının ayağından çıkması nedeniyle kontrolünü kaybederek düşen ve kafasını tahta bariyerlere çarpması sonucunda da yaşamını yitiren milli kayakçı Aslı Nemutlu ile ilgili Spor Genel Müdürlüğü (SGM) Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından yapılan soruşturma neticesinde, 20 Mart'ta Merkez Ceza Kurulu'na sevk edildi. 7 gün içinde savunma yapması istenen Özer Ayık, daha sonra ek süre verilmesi için kurula başvuruda bulundu. Başkan Ayık'a savunmasını yapabilmesi için 30 günlük ek süre verildi.

Öte yandan, kazayla ilgili Kayak Federasyonu Genel Sekreteri Muhtar Kurt ile teknik direktör Ebubekir Urhan federasyon ceza kuruluna, Uludağ Kayak ve Snowboard Kulübü antrenörleri Fidan Kırbaç ile Recep Dilik ise Bursa İl Ceza Kurulu'na sevk edilmişti.

Milli kayakçı Aslı Nemutlu, Erzurum Konaklı Kayak Merkezi'nde yapılması planlanan Alp Disiplini Birinci Etap Yarışması öncesinde, 12 Ocak tarihinde, Bayanlar Süper-G Pisti'nde antrenman yaparken geçirdiği kaza sonucunda hayatını kaybetmişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com