Federasyon'dan sert önemler!

Federasyon'dan sert önemler!
Türkiye Futbol Federasyonu değiştirilen disiplin talimatında, ağır cezalara yer veriliyor!

Türkiye Futbol Federasyonu Disiplin talimatı değişti. Değişikliklerin ardından soyunma odasını basıp hakeme hakaret edene 1 yıl ceza geliyor. Ayrıca taktik gereği kart gören uyanık futbolcular da 2 maç ceza alacak.

İnternetspor'un derlediği bilgilere göre, yeni sezonda en ağır ceza hakem soyunma odasını basan yöneticilere gelecek. Hakem soyunma odasında sportmenliğe aykırı harekette bulunan yöneticilere 3 ay ile 6 ay arası, hakarette bulunan yöneticilere ise 6 ay ile 1 yıl arası hak mahrumiyeti cezası verilecek. Bilindiği gibi önceki sezonlarda başta Aziz Yıldırım olmak üzere bazı yöneticiler bu tür eylemlerde bulunmalarına karşın verilen cezalar genelde 1 aydan fazla olmamıştı.

FAİR-PLAY CEZASI GELDİ

Talimata yeni konulan "sportmenliğe aykırı açıklamalar" başlıklımadde gereğimedya aracılığı ile fair-play anlayışına aykırı davranan futbolcu, teknik adamve yöneticilere de çok ağır cezalar gelecek.

Centilmenliğe aykırı şekilde medyaya demeç veren futbolcu ve teknik adamlar 1 ile 3maç arası men cezası, yöneticiler de 21 gün ile 45 gün arası hak mahrumiyeti cezası alacak. Futbolcu ve teknik adamlar ayrıca 50 bin liraya kadar para cezasına çarptırılacak. Kulüplerin kendi internet sitelerinde centilmenliğe aykırı beyan vermeleri halinde bile 150 bin TL'ye kadar para cezası verilebilecek.Kaynak : http://www.internethaber.com/federasyondan-sezon-oncesi-sert-adim-368400h.htm#ixzz1WJyz1FJK

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com