Fehmi Koru Hangi Gazeteye Geçiyor?

Fehmi Koru Hangi Gazeteye Geçiyor?
Sabah mı Star mı yoksa Bugün mü? Ha bir de Taraf var... Hangisine daha yakın dersiniz...

Fehmi Koru 'bu dönemde yazmak istiyorum' diyor.
Dün NTV ekranından ilan ediyordu "iş arıyorum" diye...
"Büyük-küçük farketmez" diye ekliyordu.
Bu dönemden kastı 'seçim süreci'...

Şimdiye kadar Fehmi Koru'ya bir teklif gelmemiş.
Hürriyet'e gider mi gibi sulandırma seçeneklerinin dışına bakacak olursak en çok ismi telaffuz edilen gazete Sabah... Peki olur mu?

Gelin Koru'nun önündeki seçenekleri irdeleyelim:

SABAH: Fehmi Koru'nun gönlünde yatan gazete Sabah deniliyor. Ancak yine deniliyor ki Sabah'ın başyazarı Mehmet Barlas ekranlardan Koru'ya sıcak mesajlar yollasa da bu iş olmaz... Neden peki diye sorduğumuzda da deniliyor ki Ahmet Çalık, Sabah'ı aldıktan sonra muhafazakar çevreden tek bir yazar bile almadı. Çünkü Sabah'ın okur kitlesini rahatsız etmek istemiyor. Fehmi Koru bu nedenle Sabah'a alınmaz.

STAR: Aslında Fehmi Koru'yu almamaları için hiç bir neden yok. Aynı şekilde Fehmi Koru'nun gitmemesi için de... Okur kitlesi ile de uyum sağlayacak bir isim... Şartlar Star'ın kapısının Fehmi Koru'ya açık olduğunu gösteriyor. Ama bilirsiniz 'kapalı kapılar' ardında çoook farklı hesaplar döner...

TARAF: Muhafazakar kesimden olmasa da Taraf, Fehmi Koru için bir seçenek gibi duruyor. Ancak Taraf'ın mali durumu çok kötü. Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Altan bile artık gazeteye gitmiyor. Fehmi Koru ekonomik krizdeki bir adreste yazar mı? Hiç sanmayız...

BUGÜN: Fehmi Koru'ya uygun bir adres gibi görünüyor. Hatırlarsanız Ahmet Taşgetiren Yeni Şafak'tan ayrıldıktan sonra Bugün'ün kadrosuna alınmıştı. Koru da oraya gider mi derseniz gider... Okur kitlesi uygun. Ekonomik sıkıntıları yok. Biraz 'küçük' ve 'etkisi az' bir gazete ama Fehmi Koru 'küçük büyük farketmez' diyor nasıl olsa... Star olmazsa Fehmi Koru için Bugün yeni adres gibi görünüyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com