Fehmi Koru'dan hükümete itiraz VİDEO

Fehmi Koru'dan hükümete itiraz VİDEO
Kürt sorunu yükselen şiddet dalgasıyla gündemin odağına otururken Fehmi Koru'dan dikkat çeken bir barış çağrısı geldi...

GAZETECİLER.COM
Kürt sorunu yükselen şiddet dalgasıyla gündemin odağına otururken Fehmi Koru'dan dikkat çeken bir barış çağrısı geldi. Artan PKK saldırılarıyla hükümet cephesinden gelen savaş ilanına önemli muhafazakar kalemler arasında yer alan Fehmi Koru'dan itiraz geldi.

Kanal 7'de Erhan Çelik'le gündemi yorumlayan Fehmi Koru savaş baltalarının bilendiğini hatırlatarak yeni bir çatışmalı sürecin sakıncalarına dikkat çekti. Barış seçeneğinde ısrar edilmesi gerektiğini söyleyen Koru bu seçenek tümüyle tükenmeden askeri seçeneklerin devreye girmesinin çok yanlış olacağını kaydetti.

İŞTE FEHMİ KORU'NUN O SÖZLERİ VİDEO

Muhafazakar medyada sorunun askeri yöntemlerle çözülmesi yönündeki tavır giderek ağırlık kazanırken Koru, bu yaklaşıma mesafeli durmayı tercih etti. Çatışmalı bir süreçte PKK tarafında yaşanacak can kayıplarının da çözümü getirmeyeceğini söyleyen Koru hükümetin barışta ısrar etmekten başka insani bir seçeneğe sahip olmadığını vurguladı.

"Yeni şehit cenazelerine yeniden kan dökülmesine ihtiyaç yok. Karşı taraftan da insanların ölmesini istemek mümkün değil. Yani can kaybına yola açacak formüller peşinde koşmak yerine can kaybını, kanı engelleyecek çözümler peşinde koşmak gerekiyor. PKK da bunu istiyor zaten, panik halinde davranmamızı istiyor. Bu yöntemlerle sonuç alamadığımızı geçmişte gördük. Çözümü basışçı yollarda aramak gerekiyor. Burada ısrar ederek eğer sonuç alamazsak o zaman askeri seçenek gündeme gelebilir."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com