Felek Encü Başbakan'a sordu: Ya senin çocuğun olsaydı?

Felek Encü Başbakan'a sordu: Ya senin çocuğun olsaydı?
Uludere katliamında yaşamını yitirenlerin yakınları CNN Türk ekranlarında 5N 1K'ya konuk oldu. Katliam ile ilgili çıkan karardan duydukları acıyı anlattılar...

Türkiye, Uludere'de 34 kişinin hayatını kaybettiği hava saldırısıyla ilgili Genelkurmay Askeri Savcılığı'nın kararını tartışıyor. Uludere'de hayatını kaybedenlerin yakınları, CNN Türk'te Cüneyt Özdemir'in sorularını cevapladı.

Saldırıda oğlunu yitiren anne Felek Encü, "Bakan çocukları için Türkiye'yi ayağa kaldıranlar, bizim çocuklarımızı unutturmaya çalışıyor." dedi...

Saldırıdan Genelkurmay'ı sorumlu tutan aileler, 'Teröristlerdi' iddiasının da doğruyu yansıtmadığını dile getirdi."PKK'LI OLMADIKLARINI BİLİYORLARDI"
 
Canlı yayında aileler, Genelkurmay'ın askeri operasyon öncesi PKK görüntüsü alındığı iddiasının doğruyu yansıtmadığı, bölgenin sadece kaçakçılar tarafından kullanıldığını iddia etti. Askerin, bilerek ve isteyerek böyle bir operasyonu düzenlendiğini iddia eden aileler, olayı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne taşıyacaklarını anlattı.
 
BİR ANNENİN FERYADI!
 
Programın en çarpıcı açıklaması ise hava saldırısında oğlunu kaybeden Felek Anne'den geldi. "Bakan çocukları tutuklandı diye Türkiye'yi ayağa kaldıranlar, bizim çocuklarımızı unuttu" diyen Felek Anne, davanın takipçisi olacaklarını söyledi. İşte canlı yayındaki o feryat;
 
"Benim çocuğun maaşı 5 bin TL değildi. Benim çocuğum plastik ayakkabıyla gidip geliyordu, onların çocukları kırmızı plakalarla gezdiler. Çocuklarımızın kanını yerde bırakmayacağız, kimse kusura bakmasın. Bu ölenler Başbakan'ın çocuğu olsaydı, Genelkurmay Başkanı'nın çocuğu olsaydı, uçaklar bombalayacak mıydı? İki bakanın çocuğu yolsuzluğu ortaya çıkarıldı diye Türkiye'yi ayağa kaldırdılar. Ne yazık ki Roboski'yi unuttular. 
 
Biz çocuklarımızın parçalarını topladık oradan. Poşetlere, torbalara koyduk, kardeşlerinin önüne koyduk. Bu Başbakan'ın çocuğu olsaydı Genelkurmay Başbakan'ın çocuğu olsaydı bunlar ne yapacaktı? İki bakan çocuğu için yüzlerce kişinin yerini değiştirdiler."

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com