FEMEN grubu Türkiye'de

FEMEN grubu Türkiye'de
Femen grubu, 8 Mart Dünya Kadınlar gününde İstanbul'da eylem yapacak.

Femen grubunun üyeleri bugün bir basın toplantısı düzenledi. Femen üyelerinin basın toplantısındaki sözleri de olay yaratacak türden...

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN!


Dikkatleri her eylemlerinde üzerlerine çekmeyi başaran grup basın toplantısında şu açıklamaları yaptı.

"Biz göğüslerimizle sizin kadınlarınızı savunuyoruz. Türkiye'deki başörtülü kadınlar evlerinde oturuyor"

Yaptıkları çıplak eylemlerle dikkat çeken Ukraynalı Feminist Grup 'Femen'in' üyeleri Türkiye'ye geldi.

Bir iç giyim firmasının davetiyle Türkiye'ye gelen grup üyeleri 8 Mart Dünya Kadınlar gününde İstanbul'da ses getiren bir eylem yapmaya hazırlanıyor. Yarın yapacakları eylemin yeri ve zamanı konusunda bilgi vermeyen grup sözcüsü İnna Shevchenko, kadın sorunlarıyla ilgilenen modern devrimciler olduklarını, eylemlerinin Türkiye'de ses getirmesini beklediklerini söyledi.

KENDİ İÇ GİYİM MARKALARI OLDU

Femen grubunun üyeleri Olekssandra Shevchenko
, Tayiana Zaterkovna, İana Zhdova ve Grubun Sözcüsü İnna Shevcnenko, bugün İstanbul'da bir alışveriş Merkezi'nde basın toplantısı düzenledi. Kendilerine sponsor olan ve Femen adıyla iç çamaşırı üreten özel bir iç giyim firmasının mağazını da ziyaret eden Femen üyeleri ilginç açıklamalarda bulundu.

"GÖĞÜSLERİMİZLE TÜRK KADINLARINI SAVUNUYORUZ"

Özellikle Olekssandra Shevchenko yaptığı açıklamalarla dikkat çekti. Olekssandra Shevchenko, "Bizim için kadınların haklarını savunmak en önemli görevdir. Biz göğüslerimizle sizin kadınlarınızı savunuyoruz" dedi.

Basın toplantısı sırasında etrafta toplanan kalabalığın daha çok erkeklerden oluştuğunu söyleyen Olekssandra Shevchenko," Etrafta kadın yok" diye konuştu. Shevchenko, Türkiye'de başörtülü kadınların daha çok evlerinde oturduğunu iddia etti. Türk kadınlarının çok akıllı ve çok güzel olduğunu söyleyen grup sözcüsü İnna Shevcnenko da, "Umarız Türk kadınları da Femen grubunu oluşturup, eylemlerini gerçekleştirecekler" şeklinde konuştu. Bu arada alışveriş merkezinin zemin katında gerçekleşen basın toplantısını üst katlardan seyreden erkeklerin çokluğu dikkat çekti.

KADIN POLİSLER GÖREV YAPACAK

Femen grubunun yarın İstanbul'da yapacağı çıplak eylemin yeri sır gibi saklanırken, grubun Türkiye'ye getiren şirketin yöneticisinden, Emniyete gerekli haberin verildiği ve eylem yerinde kadın polislerin görev yapacağı öğrenildi. Eylem sırasında gözaltına alınması beklenen Femen üyeleri için sınır dışı işleminin uygulanması ve yarın akşam Ukrayna'ya geri dönmeleri bekleniyor. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com