FEMEN kızlarına rahibe desteği!

FEMEN kızlarına rahibe desteği!
Femen, yine ilginç bir protesto gösterisiyle gündeme geldi.

Üstsüz gösteriyle ünlenen grup, bu sefer Fransa'da görülen bir tecavüz davasından çıkan kararı protesto etmek için yanlarına rahibeleri de aldı.

RAHİBE DE POZ VERDİ

Eylemciler, Paris'teki Vendome meydanında bulunan Adalet Bakanlığı'nın önünde gösteri yaptı. Gösteride Veronique isimli rahibe de protestocularla birlikte poz verdi. Femen üyelerinin göğüslerinde ve ellerindeki pankartlarda, İngilizce ve Fransızca sloganlar yazdığı görüldü.

MAHKEME 10 TECAVÜZCÜYÜ SERBEST BIRAKTI

Ukraynalı eylemciler, "Bana tecavüz et", "Tecavüz serbest", "Adalet beni beceriyor" gibi sloganları hem yazılı olarak üstlerinde taşıdı hem sözlü olarak haykırdı. Küçük kızlara toplu tecavüz suçlamasıyla bir grup erkeğe karşı açılan davada, dört kişi suçlu bulunmuştu. Suçlanan kişilerden 10'unu mahkeme serbest bırakmıştı.

POLİSLERİN ŞAŞKINLIĞI

On tecavüz şüphelisinin serbest kalmasını protesto etmek için Paris'e gelen Femen üyeleri, Adalet Bakanlığı önünde "Tecavüz klübü" yazılı bir pankart açtı. Göstericilerden pencerelere tırmananlar da oldu.

Fransız polisi göstericilere müdahale ederken ilginç anlar yaşadı. Femen'e karşı ne yapacağını bilemeyen polisler protesto sırasında şaşkınlığını gizleyemedi. (BRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com