Fen Lisesi polemiği

Fen Lisesi polemiği
Kütahya'nın ikinci büyük ilçesi Simav, bir süredir fen lisesini ilçeye kimin kazandırdığı yönünde ortaya atılan iddialarla çalkalanıyor.

Kütahya'nın ikinci büyük ilçesi Simav, bir süredir fen lisesini ilçeye kimin kazandırdığı yönünde ortaya atılan iddialarla çalkalanıyor.
İktidar partisi yöneticileri Simav'a fen lisesini siyasi güçlerini kullanarak kendilerinin getirdiklerini öne sürerken, sivil toplum örgütleri ile muhalefet partileri de fen lisesinin ortaklaşa sürdürdükleri baskılar sonucu ilçeye verildiğini iddia ediyor. Simav günlerdir bu iddialarla çalkalanırken fen lisesi polemiğine şimdi yeni bir halka daha eklendi.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)'in soru önerge rekortmeni Kütahya Milletvekili Alim Işık, Fen Lisesinin Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu hakkında Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)'ne verdiği sayısız soru önergeleri sonucu verildiğini iddia etti.
Konuyla ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunan Alim Işık, ”Bilindiği gibi, Kütahya'ya Fen Lisesi ilk önce Gediz ilçesine, ardından da Tavşanlı ilçesine verildi. Halbuki hem okullaşma oranı hem de eğitimde elde edilen başarılar göz önüne alındığında Fen lisesinin Simav ilçesine verilmesi gerekiyordu. Gediz ve Tavşanlı'nın Fen Lisesine kavuşmasının ardından yapılan haksızlığı kamuoyuna anlatmak amacıyla Kütahya Milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclis Başkanlığına Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçunun yanıtlaması istemiyle defalarca soru önergesi verdim. Bu soru önergelerimle, verilen cevaplar basında günlerdir yer aldı. Milli Eğitim bakanı Nimet Çubukçu haksızlığı gördü. Simavlıların hakkını Simav'a vermek amacıyla Kütahya'ya üçüncü bir Fen Lisesi kontenjanı daha açtı. Bu kontenjan hakkını da Simav yönünde kullandı. Simav'a Fen lisesi verilmesinde benim payım unutulmaktadır. Burada şunu da açıkça belirtmekte fayda görüyorum. Konunun üzerine ısrarla giden basın başta olmak üzere muhalefete mensup partilerimizin ilçe yöneticilerine kutluyorum. Zaferde onlarında katkısı büyüktür” şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com