Fener bu sözlere çok kızacak

Fener bu sözlere çok kızacak
Trabzonspor Olağanüstü Genel Kurulu'na 'şike' tartışmaları damga vurdu.

Trabzonspor'un 67. genel kuruluna ikinci gün devam edildi.

19 Mayıs Spor Salonu'nda dün başlayan ve bugün yapılacak seçimle sona erecek olağanüstü genel kurulun ikinci gününde başkan adayları delegelere hitaben konuşma yaptı.

Kura çekimi sonrası ilk olarak başkan adayı Emre Aksoy, konuştu. Aksoy, genç bir başkan adayı olarak bayrağı devralmaya, Trabzonspor'u ayağa kaldırmaya geldiğini belirtti.

Üyelerin destek vermesi halinde Trabzonspor'un makus talihini değiştireceklerini ifade eden Aksoy, "İlk yapacağımız iş Trabzonspor'u uluslararası standartlarda yeniden yapılandırmak olacak. Trabzonspor'u kurumsal anlamda yeniden yapılandıracağız" dedi.

Transfer konusunda da çalışmalar yaptıklarını ifade eden Aksoy, şunları söyledi:

"Seçilir seçilmez ilk icraatlarımızdan birisi geniş bir transfer harekatı başlatmak olacak. Avrupa'da adı duyulmamış oyuncu transfer etme dönemi sona erecek. Güçlü bir kadro kuracağız. İnşallah bu sene tekrar şampiyon olacağız. Uyuyan devi uyandırmaya talibiz. Hep birlikte omuz omuza yürüyerek taraftarı oyuncusuyla yeniden o ruhu bütün takıma hakim kılmaya talibiz."

Kulaçoğlu: "Kupanın Trabzonspor müzesine geleceğine inanıyoruz"

Başkan adaylarından Hakan Kulaçoğlu ise Trabzonspor'un önceden tribüne sığmadığını, bugün ise Trabzonspor üyelerinin salona sığmadığını belirterek, "Trabzonspor'un zor dönemde kendini 5 adayla göstermesi Trabzonspor'a büyük imaj sağladı. Yarışa katılan arkadaşlarımı kutluyorum. Şimdiye kadar söylediklerimizi, savunduklarımızı pratiğe geçirme dönemi, ekibimle sizlerin karşınızdayız. Sadece güzel yarınlar için değil, Türk futbolunun aydınlık geleceği için bu hizmete talibiz. Kulübümüz ve Türk futbolu için hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

Trabzonspor gibi büyük bir kulübe hizmet etmeye talip olduklarını belirten Kulaçoğlu, "İki yıl önce lig şampiyonluğu, Türkiye Kupası ve Süper Kupa'yı kazanan yönetimin başında bulunan sayın Sadri Şener ve yönetimine başarılarından ötürü teşekkür ediyorum. Onlar tarihteki yerlerini aldılar. Allah bize onların sağladığı başarıların daha fazlasını nasip etsin. Trabzonspor'un şike sürecinde hakkı gasp edildi. Bu moral bozukluğu Trabzonspor'a maddi, manevi zarar verdi" diye konuştu.

Seçilmeleri halinde Trabzonspor'un hak, hukuk ve temiz futbol arayışı mücadelesinin eskisinden daha güçlü şekilde devam edeğini dile getiren Kulaçoğlu, "Kupanın yargı süreci ve UEFA kararı sonrası Trabzonspor müzesine geleceğine yürekten inanıyorum. İnşallah bizim yönetimimizle kupa Trabzon'a gelince sayın Sadri Şener ve yönetici arkadaşlar töreni yapacak. Biz taraftarlar olarak onları tribünlerden yürekten, ayakta alkışlayacağız." dedi.

Kulaçoğlu, göreve gelmeleri halinde 6 ay sonra yine bu salona gelerek genel kurulu üyelerinden güven tazeleyeceklerini, teknik direktör olarak da 1461 Trabzon Teknik Direktörü Mustafa Akçay ile çalışacaklarını sözlerine ekledi.

Atasoy: "Kimse bize sus diyemeyecek"

Metin Atasoy da başkanlık için yarışan 5 adayın birbirinden kıymetli olduğunu belirterek, "Gönül isterdi ki daha çok aday olsun. Demokrasinin güzelliği budur. Bu zor koşullarda bu kadar talep olmuşsa bu Trabzonspor'un büyüklüğüdür. Bundan herkes mutluluk duymadılır. Zor dönemde arkadaşlarımızın kulübe sahip çıktıkları için kutluyorum, başarılar diliyorum" dedi.

Atasoy, 30 yıldır kulübün içinde olduğunu belirterek, "Biz damdan düşer gibi başkan adayı olmadık. Trabzonspor'un zor günlerinde, iyi günlerinde hep yanında olduk. Maçlarında yalnız bırakmadık. Trabzonspor, bizim için egomuzu tatmin etme yeri değildir. Bazıları sokaktan geçerken aday olalım diyebilirler ama biz uzun yıllar kulübün içerisindeyiz" diye konuştu.

Trabzonspor'un zor bir dönemden geçtiğini, bütünlüğe ihtiyaç duyduğunu ifade eden Atasoy, şunları kaydetti:

"Bugün içinde bulunduğu durum hiçbir arkadaşımızın tek başına çözeceği durum değildir. Ciddi problem var ama bunlar çözelemeyecek problem değil. Tek başına kimse bunları çözemez, bu camia çok güçlüdür, bu problemleri kolaylıkla çözecektir. Ben ve arkadaşaşlarım göreve geldiğimizde tek başına hareket etmeyiz. Biz isyanı temsil eden bir kültürden geliyoruz. Haksızlığa karşı isyanımız devam edecektir. Kimse bize sus diyemeyecek, kimse dur diyemeyecek. Bedeli neyse ödemeye hazırız."

Atasoy, daha önce kulüp başkanı Şener için kullandığı sözlerin yanlış anlaşıldığına değinerek, "Sürçülisan ederek Şener hakkında ağzımdan bir söz çıktı. Kendisinden özür diliyorum ve tüm haklarımı helal ediyorum" dedi.

Hacıosmanoğlu: "Trabzonspor'un Türk futbolunu yönlendirecek yüreğe ve lidere ihtiyacı var"

Trabzonspor başkan adayı İbrahim Hacıosmanoğlu, bordo-mavili kulübün köklü bir değişime ihtiyacı olduğunu belirterek, "Altyapısından tuttun, profesyonel yönetimine, ticari ve kurumsal yapısının oluşturulup yönetilmesi için projelerimiz hazır. Her kim olursa olsun Trabzonspor başkanlık koltuğunda oturan insan yanına en az 10 Anadolu kulübünü alamıyorsa o koltukta oturmaya hakkı yoktur" dedi.

Trabzonspor’un birlikteliğe ihtiyacı olduğunu ifade eden Hacıosmanoğlu, "Kongre süreçlerinde hep bundan bahsederiz ama olmaz. Trabzonspor başkanı o koltuğa oturduktan itibaren gurur ve hassasiyetlerini bir kenara bırakarak camianın paydaşlarını birlik altında toplamalıdır.

Trabzonspor’un ve Anadolu takımlarının önünün kesilmemesi adına, Türk futbolunu hegemonyası altına alan zavallı kişilikler ve emek hırsızları futbol dışına atılmalıdır. Zavallı ama kendi camialarının gücünü kullanarak Türk futboluna yön vermeye çalışanları futbolun dışına atmak bizim de namus borcumuzdur. Trabzon'un ustalara ve patronlara ihtiyacı var ama Trabzonspor'un Türk futbolunu yönlendirecek yüreğe ve lidere de ihtiyacı var" diye konuştu.

Hacıosmanoğlu, "Şampiyonluk kupasının nasıl Trabzon’a geleceğinin hukuki açıdan yön ve yöntemini biliyorum. Bugüne kadar ‘O kupayı müzemize koyacağız’ diyordum ama Ankara’da yaptığım bir toplantıda bir arkadaşımızın önerisi çok hoşuma gitti. Öğretim görevlisi arkadaşımız, ‘Bu kupa kirlenmiştir, müzemize yakışmaz. Sahilde bir anıt yapıp, (bu kupa kirli ellerden alınmıştır) diye yazarak oraya koyalım’ dedi. Biz de öyle yapacağız." ifadelerini kullandı.

Usta: "Para ve ruh birleşecek"

Son olarak konuşan Muharrem Usta ise Trabzonspor'un sahiplerinin delegeler olduğunu ifade ederek, " İster 6 ay, ister 26 ay görev versinler, hepsine varız. Biz delegelerin verdiği kararla yolumuza devam edeceğiz" dedi.

Usta, Trabzon'un Yeşilova köyünden olduğunu, hayatta çok mücadele ederek 13 bin kişinin çalıştırdığı Türkiye'deki en büyük sağlık kurulunun patronu, yönetim kurulu başkanı, konumunda olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

"Trabzonspor'a ve basketbol takımına bugüne kadar Trabzonspor'umuz diye sokak sokak koşuşturarak 5 milyon destek sağladım. Bunun şahitleri var. Trabzonspor"un bundan önce olduğu gibi bundan sonra da hizmetkarı olmaktan mutluluk duyacağız. Çünkü hepimiz için asıl olan Trabzonspor, hepimiz de onun için burdayız.

Trabzonspor'un paraya ihtiyacı yoktur, evet yoktur. Ben de buna katılıyorum. Trabzonspor, gibi bir kulübümüzün kendine yeterliliği vardır ve zirvede olmayı her zaman hak eder. Sorunumuz gelirleri iyi kullanma ve başarı elde etmektir. Trabzonspor'umuzun yıllık geliri 75 milyon, İstanbul kulüplerinin 300 milyonu aştı.

Yarışacaksak önce Trabzonsporulalara, kenetlenmeye ihtiyacı var ama paraya da var. 75 milyon liralık geliri 1 yılda 125 milyona çıkarmanın sözünü veriyoruz. Trabzonspor, sadece parasıyla başarı elde edecek bir kulüp değildir. Onun ruhu vardır. O ruh parayla birleşiyorsa kimse önümüzde duramaz. Alt yapıyı da yapılandırarak şanlı tarihimiz üstüne yeni bir tarih yazacağız. Trabzonspor, yıldızlarla dolu takımıyla bu sene yoluna devam edecek."

Sportif başarının önemli olduğunu söyleyen Usta, "Ama biz bunun adına hesapsız kitapsız işler yapmayız. İşa damı, bürokrat, taratfarımızla hepsi o sportif başarıyla mutlaka kenetlenecek. Önce sportif başarıyı çıkaracağız, o zaman kenetleneceğiz." diye konuştu.

Şike sürecine değinen Usta, "Biz Trabzonspor olarak üstümüzdeki ağır yükün altından kalkamadık. Çok zedelendik. Bir tarafta hak ettiğimiz 7. şampiyonluk var ama maalesef sonuç alamadık. Buradaki tabloyu böyle gösterip elimizdeki takımı yerlere düşüremeyiz. Biz bunun için çalışacağız. Bu takım yeniden şampiyon olmalıdır" diye konuştu.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com