Fener İstesin Koşa Koşa Gelirim!

Fener İstesin Koşa Koşa Gelirim!
Şimdi milyonları peşinden koşturan Mesut Özil'in Sarı Lacivertli renklere aşık olduğunu biliyor muydunuz?

Gurbetçi yıldızımız, Saracoğlu'nda oynanan W.Bremen-S.Donetks UEFA finali öncesi kendi sitesinde, 'Çocukluğumdan beri tuttuğum takımının stadında böyle büyük bir maçı oynamak bana ayrı bir gurur veriyor' diye yazmış
Avrupa futbolunu çok iyi bilen, Almanya'daki dostları ile devamlı görüşen futbol sevdalısı Ayhan Arın anlattığı vakit pek inanamamıştım...  Ama kafamın bir köşesine yazdım...

Fenerbahçe-Galatasaray maçı için Düseldorf'a gidince, birçok dostuma sordum. Hepsi Ayhan gibi konuştu...
Afrika'daki Dünya Kupa'sında, Alman Milli Takımı forması ile harikalar yaratan, bilmeyen, tanımayanların 'kim bu çocuk?' dediği ve bu şampiyonadan sonra bir anda bonservis bedeli 20 milyon euro ile tavan yapan Mesut Özil, fanatik denecek kadar Fenerbahçeliymiş...
Olayı yaşayanlar, bilenler, görenler, duyanlar anlattı.
Bundan 7 sene önce, henüz onyedi-onkesiz yaşında iken Schalke'nin U-19 takımında futbol oynarken bir gün antrenmana üzerinde Fenerbahçe forması ile gitmiş..
Antrenörü kızmış, 'Bir daha böyle gelme... Herkes gibi kendi takımının malzemelerini giyerek gel' demiş.
Bir şey dememiş Mesut ama ertesi günü yine idmana üzerinde Fenerbahçe forması ile gitmiş..
Bu kez hocası ile birlikte yetkililer kızmışlar...
Ne mi olmuş?..
Mesut inatlaşmış, 'çıkarmam' diye direnmiş...
Fenerbahçe sevgisi ağır basan Mesut bu gerginlikte futbolu bile bırakmayı düşünmüş.

Ve 2007 sezonunda da bu olay yüzünden Schalke, Mesut'u 500 bin eura'ya Werder Bremen'e satmış.
Hatta bu olayı anlatanlar, işi dönüp dolaştırıp, Fenerbahçe Saracoğlu Stadı'nda Werder Bremen ile Shakhtar Donetsk arasında oynanan UEFA Kupa'sı finaline getirerek 'Bunu da mı bilmiyorsun?' diyerek Mesut'un bir olayını daha anlattılar..

Werder Bremen UEFA Kupası finaline kalınca, Özil o günlerde sevinçle dostlarına şöyle demiş;
'Çocukluğumdan beri tuttuğum takımının stadında böyle büyük bir maçı oynamak bana ayrı bir gurur veriyor..'
Sakın kimse bu haberi okuyunca 'Mesut Fenerbahçe'ye mi geliyor' anlamı çıkarmasın..

Ben sadece  Avrupa futbolunun gündeminde olan, birçok takımın peşinde koştuğu gururumuz Mesut Özil'in bir kulüp sevgisini yazdım.. Her genç gibi onun da tuttuğu bir takım olacak.. Ama artık Mesut profesyonel..
Ve onun gibi Almanya'da Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspor'u tutan sevdalı yüzbinlerce genç var. Önemli olan bu gençleri görmek, bulmak bonservisleri milyon eurolara çıkmadan genç takımlardayken almak..

Kicker'e de söylemişti
Sohbette 'Mesut Fenerbahçe taraftarı olduğunu, ilerde Fenerbahçe forması giymek istediğini her yerde söylüyor. Kendisinin, 'Almanya'da doğdum ama kendimi daha çok Türk görüyorum' diye Kicker Dergisi'ne  demeç  bile verdiğini  anlattılar.

Fener istesin, koşa koşa gelirim
Mesut Özil'in Fenerbahçeli olduğunu söylemesi konuşulurken, bu haberi söyleyenler bir ayrıntıyı daha verdi. Stuttgart'ta oynayan ve Alman Milli Takımı'nda görev yapan Serdar Taşçı'nın da gönlündeki takımın Fenerbahçe olduğu ortaya çıktı. Almanya'daki dostları Serdar'ın, 'Fenerbahçe beni istese koşa koşa giderim' dediğini söyledi. Öyle ki, genç yıldız Fenerbahçe'nin maçlarını izlemek için kimseye o saatlerde randevu bile vermiyormuş... (AKŞAM)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com