Fenerbahçe: 1 - Benfica: 0

Fenerbahçe: 1 - Benfica: 0
MAÇ SONA ERDİ

Yorum: Temsilcimiz rövanş maçı öncesi oldukça avantajlı bir skor almış oldu.

90' Maç sona erdi

90' Oyun tamamen Fenerbahçe'nin kontrolünde geçiyor. Artık son 2 dakika.

90' Karşılaşmanın Sırbistanlı hakemi maçın sonuna 3 dakika ilave etti.

90'(Sarı kart) Ofsaytta kalan Webo, düdükten sonra topa vurduğu için sarı kart gördü.

87'(Oyuncu değişikliği)Moussa Sow oyundan çıktı ve yerine Milos Krasic oyuna girdi.

86' (Oyuncu değişikliği) Fenerbahçe'de Cristian oyundan çıktı ve yerine Selçuk Şahin oyuna girdi.

85' Sol kanattan gelişen Benfica atağında ceza sahasına yapılan ortayı savunmamızda Mehmet Topal uzaklaştırdı.

84' Sağ kanattan gelişen Benfica atağında son çizgi yakınlarında Rodrigo, Ziegler'den sıyrılmak isterken faul yaptı. Top bizde.

83' Sol kanattan köşe vuruşu kullandık. Cristian kullandığı serbest vuruşta ceza alanına ortasını yaptı ama gelen topu savunma uzaklaştırdı.

82' Sol kanattan gelişen atağımızda Salih, son çizgiye inip ceza alanına ortasını yaptı ama top kapma mücadelesinde Webo, rakibine faul yaptı.

81' (Oyuncu değişikliği) Benfica'da Andre Gomes oyundan çıktı ve yerine Carlos Martins oyuna girdi.

79' Kullanılan serbest vuruşta ceza alanına gelen topu kalecimiz Volkan, çıktı ve kontrol etti.

78' Sağ kanattan gelişen Benfica atağında Ziegler, Salvio'ya faul yaptı ve karar serbest vuruş.

77' Rakip yarı alanın ilk metrelerinde topla buluşan Salih, ara pasını Sow'a attı ama araya rakip savunma girdi.

76' Bu kez sol kanattan gelişen Benfica atağında ceza sahasına gelen top en son Benficalı oyuncuya çarptı ve dışarıya gitti.

75' Sağ kanattan gelişen Benfica atağında Salvio, son çizgi yakınlarında ceza alanına yerden ortasını yaptı ama savunmamız topu uzaklaştırdı.

74' Şükrü Saracoğlu Stadyumu tribünlerinde büyük bir coşku var.

73' Rakip yarı alanda sağ kanatta top kapma mücadelesinde Salih yerde kaldı ve karar serbest vuruş.

72' İstediğimiz, beklediğimiz golü sonunda Egemen'le bulduk.

71' Sol kanattan köşe vuruşu kullandık. Ceza alanına gelen topa kale sahası içinde rakip savunma oyuncusu kafayla vurdu ve top sol direğe yönlendi. Direk dibinde bekleyen Egemen topa yükseldi ve kafa vuruşunu yaptı. Direğe çarpan top ağlarla buluştu.

71' GOOOLL!! Fenerbahçe, Egemen Korkmaz'ın attığı golle 1-0 öne geçti.

69' Savunmamızdan, rakip savunma arkasına koşu yapan Webo'ya uzun bir top gönderdik ama top herkesi aşıp doğrudan dışarıya gitti.

68' Sol kanattan son çizgiye yakın bir yerden taç kullandık. Ziegler, tacı uzun kullandı ve topu ceza alanına gönderdi ama savunma topu uzaklaştırdı.

66' Rakip yarı alandan hafif sağ kanattan serbest vuruş kullandık. Ceza alanına gelen top kafalardan sekti ve kaleci Artur'da kaldı.

65' Sol kanattan gelişen atağımızda ceza alanına yapılan ortayı rakip savunma topu uzaklaştırdı.

64' (Oyuncu değişikliği) Benfica'da oyuncu değişikliği. Ola John oyundan çıktı ve yerine Rodrigo Moreno oyuna girdi.

63' (Oyuncu değişikliği) Sakatlanan Meireles'in yerine Salih Uçan oyunda.

62' Orta alanda gerçekleşen ikili mücadelede Meireles yerde kaldı ve bir sakatlık geçirdi. Oyuna devam etmesi zor gibi gözüküyor.

61' Sol kanattan kullanılan köşe vuruşunda Meireles, ceza sahası dışında topla buluştu ve kaleye şutunu çekti ama top savunmadan döndü ve uzaklaştı.

60' Cristian Baroni ile temsilcimiz Fenerbahçe sağ kanattan köşe vuruşunu kullanıyor. Penaltı noktasına gelen topu savunma kafayla ceza sahası dışına uzaklaştırıyor.

59' Sağ kanattan gelişen atağımızda Mehmet Topal, ceza sahasına ortasını yaptı ama savunmaya çarpan top kornere gitti.

58' Benfica sağ kanattan Nico Gaitan ile korneri kullanıyor. Altıpasın içine gelen topu Pierre Webo kafayla uzaklaştırıyor.

54' Yine gelişen Benfica atağında sağ kanatta topla buluşan Matic, pasını Gaitan'a verdi. Gaitan, ceza alanı dışından plase bir vuruş yaptı. Top uzak direğe vurdu ve dışarıya gitti.

53' Gelişen Benfica atağında ceza alanı dışında topla buluşan Cardozo kaleye şutunu çekti ama Volkan için kolay bir top oldu.

52' Karşılaşmada 3. kez topumuz direkten döndü.

51' Yine gelişen atağımız da sol kanattan ceza alanına atılan pasta topla buluşan Kuyt, dönüp kaleye şutunu çekti ve top direkten dönüp kaleci Artur'un kucağında kaldı.

50' (Sarı kart) Orta alanda gerçekleşen ikili mücadelede rakibine faul yapan Mehmet Topal sarı kart gördü.

49' Sol kanattan kullanılan köşe vuruşunda Meireles, ceza alanı dışında topla buluştu ve kaleye çok sert bir şut çekti ama yine kaleci son anda topu kornere gönderdi.

48' Rakip yarı alanda topla buluşan Cristian kaleye çok sert bir şut çekti ama kaleci son anda kornere gönderdi.

47' Orta bölümde gerçekleşen ikili mücadelede Webo yerde kaldı ve karar serbest vuruş.46' Benfica, ikinci yarıya oyuncu değişikliği yaparak başlıyor. Nico Gaitan, Pablo Aimar'ın yerine oyuna dahil oluyor.

46' Hakem Milorad Mazic'in düdüğüyle ikinci yarı temsilcimiz Fenerbahçe'nin vuruşu ile başlıyor.

 

45' İlk yarı sona erdi

45' Penaltıyı kullanmak için topun başına Cristian Baroni geçti. Baroni'nin vuruşunda top direkten döndü. Penaltı kaçtı.

45' (PENALTI, Sarı kart) Ola John, Gökhan Gönül'e ceza sahası içinde sağ çaprazında düşürüyor ve hakem Milorad Mazic penaltı noktasını gösteriyor. Ola John sarı kart gördü.

44' Rakip yarı alanda sol kanatta topla buluşan Sow, ceza alanına ortasını yaptı ama Webo'nun ceza alanı içinde ayağı kayınca top oyun alanında kalmadı dışarıya gitti.

43' Topa sahip olma oranları; Evsahibi takım için 54% - Misafir takım için 46% olarak gerçekleşti.

42' Benfica sol kanattan etkili gelmek istiyor. Eduardo Salvio'nun pasıyla Maximiliano Pereira topla buluştuktan sonra ceza sahası içine giriyor. Arka direğe doğru ortasında Oscar Cardozo'yu görmek istiyor ancak savunmamız çok dikkatli kafayla tehlikeyi uzaklaştırıyor.

41' (Sarı kart)Maximiliano Pereira hakem Milorad Mazic'e yaptığı itirazlar sonucu sarı kart görüyor.

40' Ola John sol kanatta topla buluştuktan sonra ceza sahası içine sert bir orta yapıyor ancak savunmamız tehlikeyi uzaklaştırıyor.

38' Cristian'ın sağ kanattan kullandığı serbest vuruşta ceza alanı içinde topa yükselen Kuyt'ın kafa vuruşu dışarıya gitti.

37'(Sarı kart)Rakip yarı alanda sağ kanatta topa beraber hareketlenen Aimar, Meireles'e çok sert bir faul yaptı ve sarı kart gördü. Ardından düdük çalmadan oyunu başlatan Cristian'da sarı kart gördü.

36' Rakip ceza alanı dışında Kuyt, topla buluştu ve kaleye şutunu çekti ama top yandan dışarıya gitti.

35' Oyundaki tempo maç başladığından beri çok iyi seviyede. Her iki takımda çok kontrollü oynuyor. Temsilcimiz, rakibine göre daha baskılı bir futbol ortaya koyuyor.

34' Savunma arkasına koşu yapan Aimar topla buluştu ama Aimar için ofsayt bayrağı kalktı.

33' Benfica sol kanattan köşe vuruşu kullandı. Ceza alanı ön direğine yapılan orta yine savunmamızdan kornere gitti. Bir kez daha kullanılan köşe vuruşunda savunmamız topu uzaklaştırdı.

32' Paslaşılarak kullanılan serbest vuruş sonrasında sağ kanattaki Kuyt'a gönderilen uzun topu Kuyt, kontrol edemedi ve top dışarıya gitti.

31' (Sarı kart) Rakip yarı alanda top kapma mücadelesinde Webo'ya arkadan faul yapan Andre Gomes sarı kartı gören isim oldu.

29' Mehmet Topal çok uzak mesafeden kaleye vuruşunu yapıyor ancak savunmadan seken top kornere çıkıyor. Fenerbahçe, sağ kanattan kazandığı korneri Cristian Baroni ile kullanıyor ancak ön direkte savunma kafayla uzaklaştırıyor.

28' Moussa Sow'un pasıyla sağ kanatta topla buluşan Gökhan Gönül ceza sahası içine ortasını yapıyor. Pierre Webo'ya gelmeden önce savunma topu uzaklaştırıyor.

27' Orta alanda gerçekleşen ikili mücadelede Jardel, Sow'a sert bir faul yaptı ve maçın hakeminden sert bir uyarı aldı.

25' Topa sahip olma oranları; Evsahibi takım için 53% - Misafir takım için 47% olarak gerçekleşti.  Maç durmuş durumda. Dirk Kuyt sakatlık geçiriyor. Sağlık görevlileri şu anda tedavisini yapıyorlar.

22' Bu dakikaya kadar temsilcimiz istediklerini sahaya yansıtmış durumda. Benfica üzerinde yavaş yavaş baskımız artıyor.

21' Sağ kanattan son çizgi yakınlarından Benfica taç kullandı. Ceza alanına uzun kullanılan tacı Volkan çıktı ve kontrol etti.

20' Rakip yarı alanında sağ kanattan serbest vuruş kullandık. Cristiab, ceza alanına ortasını yaptı ve gelen topa Egemen kafa vuruşunu yaptı ama top kaleci Artur'da kaldı.

19' Yine tehlikeli gelişen atağımızda Kuyt, sağ kanattan rakibinden sıyrıldı ve ceza alanına ortasını yaptı. Penaltı noktası yakınlarında Sow, topa yükselip kafa vuruşunu yaptı ama top sağ direkle üst direğin birleştiği yerde direğe çarptı ve oyun alanına geri döndü. Ardından Meireles, ceza sahasını yaptı ama bu kez pozisyon için ofsayt bayrağı kalktı.

18' Çok tehlikeli gelişen atağımızda Webo, sağ kanattan son çizgiye inip ceza alanına girdi ve kale sahası içindeki Sow'a pasını attı ama Sow'un topa vuruşu yandan dışarıya gitti. Gole çok yaklaştık.

17'  Pierre Webo, saha kenarında yapılan tedavinin ardından oyuna tekrar girdi.

16' Orta alanda gerçekleşen ikili mücadelede Jardel'in müdahalesiyle Webo, bir sakatlık geçirdi ve oyun şuan için durmuş durumda.

15' Bu dakikayı Benficalı oyuncuların kendi aralarında paslaşmalarıyla geride bıraktık.

13' Sol kanattan atağa çıkan Reto Ziegler ceza sahası içine ortasını yapıyor. Pierre Webo göğüsüyle topu indiriyor ancak top yere sektikten sonra savunma araya girerek topu uzaklaştırıyor.

12' Benfica sağ kanattan taç atışını Maximiliano Pereira ile ceza sahası içine gönderdiği uzun top ile kullanıyor. Savunmada Raul Meireles'ten seken top bir anda Pablo Aimar'ın önünde kalıyor. Pablo Aimar ceza sahası yayı hemen önünde ceza sahası içinde vuruşunu yapıyor ancak top yandan dışarı çıkıyor.

10' Pierre Webo, Dirk Kuyt'ın kafayla aşırdığı top sonrasında savunmanın önünde topla buluşunca kendisi için ofsayt bayrağı havaya kalkıyor.

8' Fenerbahçe sol kanattan köşe vuruşu kullandı. Cristian, kullandığı köşe vuruşunda top ceza alanına ortaladı. Arka direkte Benfica savunması topu uzaklaştırdı.

07' Sol kanattan gelişen Benfica atağında Aimar, topla buluştu ama kalabalık savunmamızdan sıyrılamadı.

06' Benfica savunmasından uzun bir top gönderildi ama top kalecimiz Volkan'a kadar geldi.

05' Maçtaki ilk gol pozisyonunu Benfica yakalıyor. Oscar Cardozo'nun arapasıyla ceza sahası içinde sağ çaprazda topla buluşan Eduardo Salvio vuruşunu yapıyor ancak kalesinden zamanında çıkan Volkan Demirel açıyı iyi kapatarak gole izin vermiyor.

05' Benfica seri oynuyor

04' Faul (Fenerbahçe)
Orta alanda Dirk Kuyt, Lorenzo Melgarejo'yu faulle durduruyor.

02' Fenerbahçe sol kanatta açıldı. Sow çıkartmaya çalışa da başarısız oldu. Fakt topu kaptırmasının ardından taç kazanmayı başardı Fenerbaçe. Oyun şimdi orta alanda..

01' Hakem Milorad Mazic'in düdüğüyle zorlu mücadele Benficalı oyuncuların vuruşuyla başlıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com