Fenerbahçe Açıkladı

Fenerbahçe Açıkladı
Fenerbahçe kulübü, Diana Taurasi'nin Türkiye'ye dönüp dönmeyeceği hakkında açıklama yaptı.

Fenerbahçe kulübünden yapılan yazılı açıklamada Amerikalı oyuncuyla görüşmelerin başladığı; ancak yıldız basketbolcunun yaşadığı travmanın çok büyük olduğu ve Türkiye'ye dönmeyeceği belirtildi.

Fenerbahçe kulübünden yapılan açıklamada, Ceren Ateş ve oyuncunun menajeri Lindsay Kagawa arasında görüşmeler olduğu dile getirilirken, "10 gün süren görüşme dönemi sonunda ortaya çıkmıştır ki; Diana Taurasi'nin, bu üzücü olay nedeniyle yaşamış olduğu travma, kamuoyunun düşündüğünün ve hayal ettiğinin ötesindedir" denildi.

"Yıldız basketbolcuya sunulan olağanüstü maddi olanaklar içeren sözleşmeye rağmen Diana Taurasi'nin içinde bulunduğu ruh halinin bu sezon basketbol oynamasına ve basketbola konsantre olmasına imkan vermediği" belirtildi.

Açıklama şöyle devam etti"Sporcumuzun içinde bulunduğu bu insani durumun, kendisine sunulan hiçbir maddi koşul ile giderilebilmesi mümkün görülmemektedir. Bu sebeple; sporcunun hislerine ve tercihlerine saygılı olmak, her şeyden fazla ihtiyaç duyduğu huzur ve mutluluğa yeniden kavuşmasını sağlamak, birinci önceliğimiz olmalıdır.

Diana Taurasi, bu süreçte Kulübümüzün ve taraftarlarımızın kendisi ile dayanışma içinde olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirmiş; gelinen bu noktada, geri dönmesi için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan ve hukuki mücadelede kendisine destek olan Kulübümüze minnettarlığını ifade etmiştir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com