Fenerbahçe ait olduğu yerde

Fenerbahçe ait olduğu yerde
Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Galatasaray’ın gücünü hiçbir organizasyondan ve hiçbir suni güçten almadığını söyledi.
Antalya Galatasaraylılar Derneği’nin Kundu bölgesinde bir otelde  düzenlediği şampiyonluk kutlamasına katılan Ünal Aysal, burada yaptığı konuşmada,  geride kalan sezonda elde edilen başarının büyük bir başarı olduğunu ancak  başarının sürekli hale getirilmesi gerektiğini vurguladı.
 
Galatasaray’ın gücünü artırdıkça hedeflerini büyütmesi gerektiğini  belirten Aysal, bunun için Galatasaray camiasının tek yumruk olmasının önemine  işaret etti.

Aysal, ”Galatasaray diğer kulüpler gibi gücünü hiçbir  organizasyondan ve hiçbir suni güçten almamaktadır. Galatasaray gücünü sadece  kendisinden alır, sizlerden alır. Bu güç hiçbir zaman azalmaz ve her gün biraz  daha büyür” dedi.
 
Galatasaray’ın geçmişte kıtanın en büyük kupasını alarak kıtanın en iyisi  olma başarısını gösterdiğini ancak bu başarının süreklilik göstermediğini ifade  eden Aysal, hedeflerinin bundan sonra elde edecekleri başarıları sürekli hale  getirmek olduğunu vurguladı.

Aysal, ”Şimdi hedefimiz 17 milyar avroluk Avrupa  futbol pazarının en önemli oyuncularından biri olmaktır. Sadece futbolda değil,  diğer branşlarda da Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek ve uluslararası  başarıyı kovalamak” diye konuştu.
 
Galatasaray taraftarlarından lisanslı ürünleri kullanarak kulübe destek  olmalarını isteyen Aysal, buradan elde edilecek gelirlerin amatör branşların  gelişiminde kullanılacağını bildirdi.
 
Aysal, 2020 yılında düzenlenecek olimpiyatların en güçlü adayının Türkiye  olduğunu ve bu nedenle amatör branşlarda da başarı peşinde koşulması gerektiğini  belirterek, amatör branşların gelişiminde taraftarın kulübe olan katkısının  rolüne dikkati çekti.
        
"GALATASARAY TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK MARKASIDIR"
 
Başarıya giden yolun 4 ana unsuru olduğunu söyleyen Aysal, ”Bunlar  kurumsallık, mali disiplin, sportif başarı ve bunlara bağlı olarak da yükselen  marka değeri. Galatasaray Türkiye’nin en büyük markasıdır. Bu sadece hamasetle  söylenmiş bir kelime değildir. Gerçek budur. Bütün dünyada Türkiye denildiğinde  en çok tanınan marka Galatasaray’dır” diye konuştu.
 
Ünal Aysal, 2011 yılında ağırlığı sportif başarıya verdiklerini, 2012’de  idari ve mali yapının reformunu tamamlayacaklarını, 2013 yılında ise ”tam  teçhizatlı bir Avrupa kulübü” teslim edeceklerini söyledi.
        
BEŞİKTAŞ'IN TÜRK TELEKOM ARENA'YI KULLANMASI
 
Öte yandan, program sonrası gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Aysal,  transfer sürecinin 25 Haziran’da tamamlanacağına işaret eden sözlerini  hatırlatarak, transfer sürecindeki son durumun sorulması üzerine, 25 Haziran  tarihini bir odak olarak koyduklarını ve 25-30 Haziran tarihleri arasında gerekli  açıklamaları yapacaklarını belirtti.
 
Bir oyuncunun transferinin Temmuz ayına sarkabileceğini kaydeden Aysal,  ”nokta atış transferlerin” bu tarihlerde teknik heyetle birlikte taraftara  sunulacağını dile getirdi.
 
Aysal, bir gazetecinin, İstanbul’daki stat sorunu ve Beşiktaş’ın gelecek  sezon karşılaşmalarını Türk Telekom Arena’da oynamak istediğinin hatırlatması  üzerine, şunları söyledi:
 
”Beşiktaş dost bir kulüp. Çok eski bir dostluğumuz var. Birbirimizi  üzecek, yoracak, incitecek hiçbir şey yapmayız. Galatasaray’ın şu anda Arena’dan  kaynaklanan bir sürü sorunu ve eksiklikler var. Bunların tamamlanması ve  Galatasaray’ın kurmuş olduğu düzenin de zarar görmemesi için Beşiktaş’ın bu  konuda fazla ısrarlı olmayacağını tahmin ediyorum. Bu tip ısrarlar devam ederse  bizim görevimiz yönetim olarak bunu genel kurulu sunmak.”
 
Aysal, şahsi oyunun ne yönde olacağı sorusuna ise, ”Çok zor, yani böyle  bir şeyin olacağı. Denedik, hep beraber formüller aradık ama ne kadar çalışırsak  çalışalım bir çözüm bulamadık” dedi.
        
FENERBAHÇE'NİN ŞAMPİYONLAR LİGİ'NE KATILMASI
 
Bir gazetecinin, ”UEFA’nın kararıyla Fenerbahçe artık Şampiyonlar  Ligi’ne katılabilecek, bununla ilgili bir yorumunuz olacak mı?” sorusu üzerine  Aysal, bunun UEFA’nın kararı olduğunu ve kendilerinin bugüne kadar hiçbir kulüple  ilgili hiçbir fikir beyan etmediklerini söyledi.
 
Aysal, kendileri için önemli olanın Galatasaray’ın zarar görmeyeceği bir  çözüm bulunması olduğunu ifade ederek, ”Herhalde böyle bir çözüm bulundu ki,  Fenerbahçe de böylece ait olduğu yere dönüyor. Kendilerine başarılar diliyorum”  dedi.
 
Aysal, Kayserisporlu oyuncu Amrabat’ın transferiyle ilgili bir gelişme  olup olmadığı sorusuna da ”Amrabat olayı Galatasaray için kapanmıştır  arkadaşlar” cevabını verdi.
 
Ünal Aysal, Ergin Ataman’ın basketbol takımı başantrenörlüğü görevine  getirilmesiyle ilgili bir soruya ise ”Başarılı bir antrenör. Bizim kadrolarımıza  katıldığı için mutluyum. İnşallah Beşiktaş’taki başarılarını bizde de sürdürür”  cevabını verdi.
        
EĞLENCEDE ŞAMPİYONLUK KUPASINA BÜYÜK İLGİ
 
Bu arada, oteldeki kutlamalara şampiyonluk kupası da getirildi.  Taraftarlar kupaya yoğun ilgi gösterirken, üzerinde Galatasaraylı futbolcuların  Şükrü Saracoğlu Stadı’nda kupa sevinci yaşarken çekilen bir fotoğrafının basılı  olduğu pano önünde kupayla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.
 
Sarı-kırmızılı takım taraftarları, etkinliğe katılan Galatasaray’ın eski  oyuncuları Zoran Simoviç ile Cevad Prekazi’ye de yoğun ilgi gösterdi. Bazı  taraftarlar Simoviç ve Prekazi ile fotoğraf çektirirken, bazıları da forma ve  tablolarını imzalattı.
 
Alana kurulan iki ekrandan da şampiyonlukla ilgili klipler yayınlanırken,  çalınan marşlar ve Burcu Güneş konseriyle Galatasaraylılar gecenin geç saatlerine  kadar eğlendiler. (SNK)
        
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com