Fenerbahçe bir Cumhuriyet’tir

Fenerbahçe bir Cumhuriyet’tir
Bu yazı bir spor yazısı değildir. Bu yazının siyasetle de yakından, uzaktan bir ilgisi yoktur.

ATİLLA SERTEL | SANSURSUZHABER.COM

Bu satırların yazarı Fenerbahçe taraftarı değildir. Doğduğu ve büyüdüğü kent Eskişehir’dir, Eskişehirspor’la heyecanlanır, mutlu olur, üzülür.

Babasından mirastır. Galatasaraylı’dır. Başarıları ile sevinir, mağlubiyet de üzülür. En büyük zevklerinden biri İstanbul’da olduğu zaman Galatasaray’ı taraftarla birlikte izlemektir.

Yaşadığı kent itibariyle tüm İzmir takımlarına sevgi, saygı ve taraftarlık hissi ile yaklaşır. Altay, Göztepe, Karşıyaka, İzmirspor, Buca, Altınordu’nun başarıları ile coşar, başarısızlıklarında üzülür.

Bu durum gösteriyor ki takım tutmada fanatizm içinde değildir.

Yazdığı yazılarından da anlamışsınızdır. “Beşiktaş taraftarının taraftarı” olmakla da gurur duyar.

Sözümüzü çok uzattık yine, gelelim meselenin özüne…

KONGREDE YIKAMADINIZ

Bu yazımda Aziz Yıldırım’dan söz edeceğim. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım 365 gün cezaevinde kaldı.

Yargılandığı mahkeme, “Örgüt kurmak” suçundan 2 yıl 6 ay, “Şike ve teşvik” suçundan ise 3 yıl 9 ay hapis ve 1 milyon 312 bin lira da para cezasına çarptırdı.

Karar uygulanırsa 2 yıl 2 ay daha yatacak.

Yargıtay bu kararı onarken Aziz Yıldırım Fransa’nın Cannes şehrinde idi. Son günlerin moda deyimi ile kararı açıklamanın zamanlaması “Manidar”dı.

Dönecek, dönmeyecek diye papatya falı açmaya gerek kalmadan Aziz Yıldırım açıklamasını yaptı, “Dönüyorum, hapis yatmaya geliyorum” dedi.

Belki konumuzun dışında ancak bu olayın benzerini adaşı Aziz Kocaoğlu da yaşamıştı. EXPO sunumu için Paris’e geldiği ilk günün sabahında İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne baskın yapılmış, bürokratlar gözaltına alınmıştı.

Aziz Kocaoğlu ve eşi ilk uçakla Türkiye’ye dönerken bazı internet sitelerinde İzmir’e dönmeyeceği konusunda yorumlar yapılıyordu.

İstanbul’a inişinde ise meydanın içine alınmış kameramanlar tarafından görüntüleniyor, muhabirlerce adeta sorguya çekiliyordu.

Yargısız infazın doruğa çıktığı an olarak da yorumlandı… Görevini görmek isteyen gazetecilere havaalanı idaresinin yaptığı kıyak olarak da görüldü. Ne olursa olsun dönmeyeceği söylenen Aziz Kocaoğlu dönmüş, hemen ardından İzmir’e hareket etmişti.

Aziz Yıldırım da öyle yaptı.

Son kongre… 9 bin 380 oy kullanıldı. Suçlanan, cezaevine tıkılan, hakkında inanılmaz kötüleme kampanyası yürütülen Aziz Yıldırım oyların 6 bin 821’ini aldı.

İktidarın ve medyasının desteği ile inanılmaz bir bütçeyle seçimlere giren eski Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar ise 2 bin 383 oyda kaldı.

Özeti; Yıldırım, Aydınlar’ı üçe katladı.

O sırada yürütülen en kötü ve adi kampanya ise; “Aziz Yıldırım seçilse de hapse girecek başkanlığı düşecek” cümlesiydi.

Bu şimdi gerçek oluyor!

Kaçması, Türkiye’ye dönmemesi mümkün iken kararı Fransa’da duyduktan sonra, “Ülkeme dönüyorum” diyen Aziz Yıldırım’ın mahkumiyet kararının da siyasi olduğuna inanıyorum.

Çünkü şike varsa, bu tek taraflı ve birkaç takımla yapılmaz. Şike karşılıklı alışveriştir. Eğer bu durum gerçekse o zaman Aziz Yıldırım’ın muhatapları nerededir, diye sormak gerekir.

Aziz Yıldırım yeniden yargılanmalıdır.

Bugün Fenerbahçe ve camiası ile ilgili çok önemli kararın alınacağı gündür. Aziz Yıldırım ile ilgili karar alanlar da şunu iyi bilmelidir:

Fenerbahçe Cumhuriyet’tir.

Cumhuriyet’i de teslim almak o kadar kolay değildir.

Göreceksiniz…

SANSURSUZHABER.COM

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com