"Fenerbahçe düşürülemez!"

"Fenerbahçe düşürülemez!"
Lig TV yorumcusu, eski hakem Alman Markus Merk, 11 Freunde dergisinde Thorsten Schaar'a konuştu. Türk futbolunun son dönemde içinde bulunduğu depremi yorumladı.

FENERBAHÇE DÜŞÜRELEMEZ
Merk, “Almanya'da Bayern Münih ne ise Türkiye'de Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray odur. Birisini çıkarırsanız bir şey eksik olacaktır” dedi.


Merk 'neden?' sorusuna ise, “Süper Lig kalite, değer ve izleyici kaybeder. Bu üç takımın maçları her hafta sonu en önemli etkinlikleridir. TV'lerde bunlar için çok program yapılır. Bunlar küçük kulüplerin yükselmesine açıkça yardım eder. Anadolu takımları bu sayede güçlü bir hale geldi. Türkiye'de insanlar : yüzde 35 Galatasaray, yüzde 35 Fenerbahçe ve yüzde 15 Beşiktaş'la ilgilenir. Geri kalan yüzde 15 ise diğer tüm takımlara bölünür” diyerek yeni bir tartışma başlattı.


Merk, Beşiktaş ile İBB arasında oynanan kupa finaliyle ilgili yorumunda ise, “Belki de bu sezon izlediğim en iyi maç oldu. Beşiktaş aslında kötü bir sezon geçirdi. Bu maç onlar için Avrupa için son şanstı. Tek şansları kupaydı. Bu maçta oyuncuların şike yaptığı söylendi ama maç 6-5 bitti. Penaltılardan birisi bir metre yukarıdan gidebilir, Beşiktaş kupayı kaybedebilirdi. Hatta şike yapan oyunculardan birisi gol bile attı” diye konuştu.


AZİZ YILDIRIM'IN DURUMU İNANILMAZ
Merk, Yıldırım'ın tutuklanmasını ise, “Aziz Yıldırım gibi çok zengin birinin yargı tarafından çağrılması, bana imkansız görünüyordu. Hatta demir parmaklıklar arkasında olması Mayıs ayında Türkiye'den ayrılırken bana söylenseydi delilik olarak yorumlardım” dedi.


LİG TV OLMAZSA TÜRK FUTBOLU ÇÖKER
Merk, Digitürk'ün durumuyla ilgili de sürpriz açıklamalar yaptı. Merk, “Lig TV, Süper Lig'in maç yayın haklarına dayalı iş prensibi var. Lig yakında yeniden başlamazsa mali çöküş olmaz belki ama ekonomik sıkıntı yaşanır. Fenerbahçe'nin düşmesi durumunda yeni bir sözleşme pozisyonu gerçekleşebilir. Şu anda değil ama… Yöneticiler de güvenilir bilgi kaynağı eksikliği yaşıyorlar. Hepimiz boş uzaya bir şekilde planlayın. Ben sadece ilk arkadaşlarıma söyledim. Frankfurt'ta gelecek hafta bir araya geleceğiz” dedi.


DEPRESİF BİR RUH HALİNE SAHİBİZ
Biz hala LigTV'de tutku ile çalışıyoruz emin olabilirsiniz. Hayat dolu bir misyona sahip herkes. Ancak yaz boyunca spekülasyonlar nedeniyle program çabalarımızı kötü sonuçlandı. . Tabii ki çalışanlar depresif bir ruh haline sahip.


Merk, Türk Futbol Federasyonunu olumsuz bir karar vermesi durumunda, LigTV'de ödemelerin yarıya olacağını, belki de maç yayınlarının başka bir kanala geçebileceğini iddia ediyor. Bu da Türk futbolu için mali açıdan bir çöküş olur diye yorum yaptı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com