Fenerbahçe-Kalamış Yat Limanı ihalesi

Fenerbahçe-Kalamış Yat Limanı ihalesi
Koç Holding Turizm, Gıda ve Perakende Başkanı Haşimoğlu:

ANKARA (AA) - Koç Holding Turizm, Gıda ve Perakende Başkanı Tamer Haşimoğlu, Fenerbahçe-Kalamış Yat Limanı'nın özelleştirme ihalesine ilişkin, "Şartlar içinde teklif vermiş olduk. Türkiye ekonomisine güvenimiz devam ediyor" dedi.

Fenerbahçe-Kalamış Yat Limanı'nın 30 yıl süreyle "işletme hakkının verilmesi" yöntemiyle özelleştirme ihalesinin ardından, Tek-Art Kalamış ve Fenerbahçe Marmara Turizm Tesisleri AŞ adına açıklamalarda bulunan Haşimoğlu, ihalenin teklif aşamasının bittiğini ve en yüksek teklifi kendilerinin verdiğini söyledi.

Uzun bir süredir limanın işletmecisi olduklarını belirten Haşimoğlu, "Bugünkü ihalede en yüksek teklifi vererek bu aşamada bir adım öne geçtik. İhale Komisyonu Başkanı'nın dediği gibi bu aşamadan sonra bir takım onay süreçleri var. İhale ondan sonra bitmiş olacak. Bu aşamada önde olmaktan dolayı oldukça mutluyuz. Kıran kırana bir ihale süreci yaşandı. Özelleştirme açısından iyi bir sonuç alındığını düşünüyorum. Sonucun turizm, ülke ve topluluğumuz açısından hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

Bir gazetecinin "Teklifinizi taksitle ödemeyi düşünüyor musunuz?" sorusu üzerine Haşimoğlu, ödemenin nasıl yapılacağına ihale sonucunun onaylanmasına kadarki süreçte karar vereceklerini kaydetti.

İhale şartnamesinde önemli yatırımların yapılmasının istendiğini ifade eden Haşimoğlu, "Bizim amacımız bunları mümkün olduğu kadar kısa sürede tamamlayıp Türkiye'nin ve İstanbul'un buraya yakışan bir tesise kavuşması. Şartnamede yatırımın nasıl yapılacağı tariflenmiş, rakam olarak yok" değerlendirmesinde bulundu.

Haşimoğlu, "Rakamın düşük kaldığını düşünüyor musunuz?" şeklindeki soruyu yanıtlarken şunları kaydetti:

"Sanırım 41 tur geçti. Rakamın düşük kaldığını söylemek ne kadar doğru bilmiyorum. Buraya gelirken, bu yerin işletmecesi olarak, müşteri profilini titiz bir şekilde çalışarak, fizibilitemizi hazırladık. Şartlar içinde teklif vermiş olduk. Türkiye ekonomisine güvenimiz devam ediyor. Bundan sonraki özelleştirme projeleri gündeme geldikçe değerlendirip, ona göre karar vereceğiz."

Yat limanının bin 400'e yakın tekne ve yat bağlama kapasitesi olduğunu ifade eden Haşimoğlu, bu rakamın yatların ebat ve cinslerine göre değiştiğini, yapılacak yeni yatırımlarla kapasitenin bin 700'e kadar çıkabileceğinin öngörüldüğünü söyledi.

Haşimoğlu, hedeflerinin sadece yat ve tekne sahiplerinin faydalanacağı bir mekan olmaktan ziyade, dışarıdan gelen ziyaretçilerin de İstanbul'a yakışan bir yerde rahatça vakit geçirebileceği alanlar yapmak olduğunu sözlerine ekledi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com