Fenerbahçe Kulübü Başkanı Yıldırım:

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Yıldırım:
Taraftarlarımız ve camiamızın şampiyonluk konusundaki kararlılığı ve inancı tamdır. Bunu hiç kimse engelleyemeyecektir"- "Sporcularımıza ve teknik kadromuza güvenimiz tamdır ki bu güvenin nedeni rakiplerle olan puan farkı değil, mücadele ve karakter farkı

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, bazı dönemlerde yol kazaları olabildiğini belirterek, "Ancak hepimiz şunu çok iyi biliyoruz ve gördük ki sporcularımız, taraftarlarımız ve camiamızın şampiyonluk konusundaki kararlılığı ve inancı tamdır. Bunu hiç kimse engelleyemeyecektir" dedi.

Yıldırım, kulübün resmi yayın organı Fenerbahçe Dergisi'nin şubat sayısında yer alan yazısında, kazanmanın Fenerbahçe'nin alışkanlığı olduğunu ve alışkanlığın sarı-lacivertlilerin genlerinde ve karakterinde var olduğuna dikkati çekerek, şu ifadelere yer verdi:

"Ancak bazı dönemlerde, özellikle de sezon başlarında bazı yol kazaları olabilmektedir, tıpkı bu sezonun başında olduğu gibi... Ancak hepimiz şunu çok iyi biliyoruz ve gördük ki sporcularımız, taraftarlarımız ve camiamızın şampiyonluk konusundaki kararlılığı ve inancı tamdır. Bunu hiç kimse engelleyemeyecektir. Çünkü Fenerbahçe sahaya sadece terini ve emeğini koymaz, yüreğini de koyar ki o yüreğin karşısında durabilecek bir güç henüz görülmemiştir. Bu nedenle başta taraftarımız olmak üzere değerli camiamız bilmelidir ki, önemli olan kazanamamak değil vazgeçmemektir. Ve biz bu sevdadan asla vazgeçmeyiz."

Teknik heyete ve sporculara güvenlerinin tam olduğunu vurgulayan Aziz Yıldırım, şunları kaydetti:

"Fenerbahçe'nin hatalarına bel bağlayan ve bu hatalarla hedef belirlemek durumunda kalanlar yine tarihi bir yanılgı içindedirler. Başkanından taraftarına, sporcusundan çalışanına kadar böylesine inanmış, güçlü ve en önemlisi her türlü oyunu öngörebilme tecrübesine sahip bir camianın şampiyon olamaması onların bile hayallerine sığamayacak kadar büyük bir düştür ve Fenerbahçe karşıtlarını bu rüyadan uyandırmak, bizim yegane vazifemizdir. Herkes bilmelidir ki, bizler, tıpkı büyük Fenerbahçe taraftarı gibi ruhen ve bedenen takımımızın başında ve yanındayız, sporcularımıza ve teknik kadromuza güvenimiz tamdır ki bu güvenin nedeni rakiplerle olan puan farkı değil, mücadele ve karakter farkıdır."

- "Bizlere düşen görev..."

Aziz Yıldırım, tuzaklara ve oyunlara fırsat vermemeleri gerektiğini kaydederek, camiaya yönelik dergideki yazısında şu görüşleri aktardı:

"Sizlerden önemli bir ricam ve talebim de, bize karşı oynanan ve oynanacak oyunlara karşı dikkatli olmanız konusundadır. Fenerbahçe'nin önünü kesmek, Fenerbahçelileri ayrıştırmak ve hatta birbirine düşürmek ya da Fenerbahçe Başkanı ve taraftarı arasındaki bağı zayıflatmak amacı güden bu senaryolar yine uygulamaya konmaya başlanmış, artarak devam edeceği de şüphesizdir. Bizlere düşen görev, bu tuzaklara ve oyunlara fırsat vermememizdir. Ne tribünlerde ne sokaklarda ne de günlük yaşantımızda…"

- "Kimse Fenerbahçe camiasına gözdağı veremez"

"3 Temmuz'un bir sonuç değil, bir süreç olduğunu bilenler en iyi sizlersiniz" diyen Yıldırım, şunları kaydetti:

"Herkesin bildiği gibi, 3 Temmuz'a verdiğiniz cevap, Fenerbahçe'nin talihini değil, tarihini değiştirmiştir. Ancak bazıları, yine sahne almaya çalışmakta, bazı işbirlikçi medyaları sayesinde yavaş yavaş, doz doz spor kamuoyunu zehirlemeye çalışmaktadırlar. 1-2 siyasi alt figür haline gelmiş başarısız spor adamının beyanlarıyla ya da 3-5 kişinin sokakta yürümesiyle kimse Fenerbahçe camiasına gözdağı veremez. Haklı mücadelemizde sınanmaması gereken, Fenerbahçe'nin öfkesi ve sabrıdır.

Şu sıralarda gündemde olan adil yargılanma sürecinin önüne geçmek ve 3 Temmuz'u basit, sıradan ve olmuş bitmiş bir şike davası gibi gösterme stratejisinin tek bir nedeni vardır, o da adil yargılanmaktan duydukları korkudur. Ancak bu korku hak ettikleri sonu değiştirmeyecektir. Bu yüzden Fenerbahçe taraftarı ve camiasının bu korkaklara ve işbirlikçilerinin oyunlarına karşı çok dikkatli olma, sağduyulu ve her zaman birlikte hareket etmekten vazgeçmeme çağrısında bulunuyorum. Unutmayınız ki, Fenerbahçe'nin haklı mücadelesi kimi doğru ve güzel şeylerin başlangıcı olsa da, kimi şeylerin 'Son'u olacaktır."

Öte yandan Aziz Yıldırım, dergideki yazısının başında, Yargıtay kararının ardından Fransa'dan yurda dönüşünde kendisini karşılamak için sokaklara dökülen taraftarlara, derneklere, divan ve kongre üyelerine şükranlarını sundu.

Muhabir: Alim Tunçay
Yayınlayan: Çetin Arslancan

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com