Fenerbahçe Kulübü'nün basın toplantısı (3)

Fenerbahçe Kulübünün basın toplantısı (3)
Genel sekreter ve basın sözcüsü Uslu:

İSTANBUL (AA) - Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, Spor Toto Süper Lig'de sezon sonunda şampiyon olmaları gerektiğini belirterek, "Oyuncularımıza dünkü yemekte 'siz hakem kararlarını bırakın, siz ne olursa olsun yenin' dedik.  Bu iş başka o iş başka" dedi.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı 1907 tribünde düzenlenen basın toplantısının son bölümünde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Uslu, sezon sonunda şampiyon olacaklarını iddia ederek, "Biz 'onur mücadelemiz' dedik. Şu anki statüye göre maddi olarak bir şey kazanmıyoruz. Biz şampiyon olacağız. Olmamız gerekiyor. Oyuncularımıza dünkü yemekte 'siz hakem kararlarını bırakın, siz ne olursa olsun yenin' dedik.  Dün başkan onları söyledi. Bu iş başka o iş başka. Biz dimdik ayaktayız. Neden? Çünkü biz Fenerbahçe olarak beraberiz, bu beraberliğe de devam ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Naklen yayın konusunda haklarını arayacaklarını, daha önce Kulüpler Birliği'nde kulüplerin bu işi organize etmesi gerektiğinin düşünüldüğünü belirten Mahmut Uslu, "3 Temmuz olmasıydı, federasyon değil kulüpler bunları halledecekti. Kulüpler de kendi aralarında kavga dövüş yapıyorlar 'sen bunu aldın, şunu aldın' şeklinde... Bütün bunları düzenleyecek şekilde Kulüpler Birliği'nin bunları dağıtacağı, yüzde 3'ten fazla federasyona vermemeyi düşünüyorlardı. 3-4 sene sonra geldim. Şimdi daha da kötü olmuş. Onun da takipçisi olacağız" diye konuştu. 

Uslu, adil yargılama konusundaki bir soru üzerine şunları söyledi:

"Kamuoyunun böyle bir beklentisi var. Sayın Başbakan ne dedi, bu savcılar ve hakimlerle yapılan bütün bu yargılanmaların, adil yargılama isteğini kendisi söyledi. Bizim başkanımız Avrupa'dan buraya hapse girmeye geldi. Cezayı vermişler ve yargıtaya da onattılar. Kim onattı onu bilmeyiz. Biz tabii ki hükümetimizin yanındayız. İllegal işlerle uğraşmayız. Biz Fenerbahçe'yiz, spor kulübüyüz. Kulübümüzün içinde her görüşten insan vardır. Mustafa Kemal'i yazıp da ceza heyetine gönderen insanları biz affetmeyiz. Bütün stat bağırıyor 'Mustafa Kemal' diye. Bugün Sayın Başbakan da  'Gazi Mustafa Kemal' diyor. Fenerbahçe'yi yalnız Fenerbahçeliler değil, Galatasaraylılar, Beşiktaşlılar, Karşıyakalılar ve Göztepeliler, yani herkes sevmeye başladı. Allah razı olsun medyadan, bize bu kadar yazdıkça daha çok insan seviyor."

 

- "Demek ki Türkiye'yi ve Fenerbahçe'yi satanlar var"

 

Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun "UEFA'dan ceza gelecek, ondan ligden çekiliriz" dediğinin belirtilmesi üzerine Mahmut Uslu, federasyonun şike ile ilgili aldığı karardan geri dönüş olmayacağını kaydederek, "Dün seyircisi, dediğiniz kulübün başkanına gerekli cevabı verdi. Trabzonspor ile ilgili '80 milyon bize geldi' dediği şeyi Aziz Yıldırım veya yöneticilerimiz söylemedi. Kendi basın sözcüleri çıktı konuştu. Aldıkları gayriresmi paraları kulübe sokmuşlar. Sayın Başkan onu söylemişti" şeklinde konuştu. 

Trabzon deplasmanına gitmek istediğini ancak yasaklı olduğunu kaydeden Mahmut Uslu, "Eskiden ceza aldığınızda şeref tribününe almıyorlardı. Şimdi stada da almıyorlar. Böyle bir şey görmedim" dedi. 

Uslu, 2 yıl önce "Fenerbahçe'yi ve Türkiye'yi satanlar" diye ifadede bulunduğunu ve isim belirttiğini vurgulayarak, "Buna rağmen 2 yıldır bana mahkeme açılmadı. Demek ki Türkiye'yi ve Fenerbahçe'yi satanlar var. Fenerbahçe ve Türkiye'yi sattıkları için bugün Fenerbahçe birlikte, dimdik başkanın arkasında duruyor. Onlara da bu vesileyle teşekkür ediyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

 

- Aytöre: "Türkiye'de adil yargılanma en önemli ihtiyaçtır"

 

Hukuk işlerinden sorumlu asbaşkanlardan Deniz Tolga Aytöre ise Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda hiç kimseye küfür edilemeyeceğini vurgulayarak, "Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına, Başbakanına, Ahmet'e, Mehmet'e edilemez. Hiçbir temsilci ya da gözlemci de raporuna, Fenerbahçe-Kasımpaşa maçında olduğu gibi, 'Mustafa Kemal'in askerleriyiz, şu kadar saniye' diye yazamaz. Bunları küfürmüş gibi, suçmuş gibi kimse toplumun önüne Fenerbahçe'yi atamaz" diye konuştu. 

Hukuki süreçle ilgili de bir soru üzerine konuşan Aytöre, şunları kaydetti:

"ÖYM ve TMK'lar yasalaşmak üzere. Komisyondaki tasarıda ilginç bir durum var. Komisyondaki haline göre artık başkanımızın ve yöneticilerimizin ceza aldığı örgüt suçu, telefon dinlenmeleri ve teknik takiplerle ile ilgili olan suç kataloglarından çıkarıldı.  Artık bu suçtan dolayı, iletişim tespit tutanakları ve teknik takipler sadece bu suçla ilgili  yapılamayacak. Soru şu, bu size uygulanacak mı? Bu bütün Türkiye'ye uygulanması lazım. Tarihler önemli olmaya başladı. 17 Aralık ne kadar önemliyse bizim için de 3 Temmuz o kadar önemli. Bu yargılamalar gösterdiği Türkiye'de adil yargılanma en önemli ihtiyaçtır."

UEFA'da devam eden bir süreç olduğunu, henüz CAS kararının gerekçesini almadıklarını anlatan Aytöre, "Biz UEFA Disiplin Kurulu'ndan çıktığımızda ilk cümlemiz, şaşkınlık içinde olduğumuzu, polis fezlekelerine göre yargılamayla karşılaştığımızı anlattık. Eğer bugün bu hukuki argümanlar, hukuka aykırı bir şekilde elde edildikleri için yok hükmünde olurlarsa UEFA'nın da başı sıkıntıya girer" ifadelerini kullandı.  

 

- Şekip Mosturoğlu

 

Hukuk işlerinden sorumlu asbaşkanlardan Şekip Mosturoğlu ise naklen yayınların dağıtım kriterlerini federasyonun belirlediğini, dağıtım kriterlerine ilişkin önümüzdeki günlerde Rekabet Kurulu'na başvuracaklarını açıklayarak, "Buradaki dağıtım kriteri rekabeti kısıtlayıcı niteliktedir. Fenerbahçe'nin elde etmesi gereken maddi hakların kısıtlanması sonucunu doğurmaktadır. Önümüzdeki günlerde dağıtım kriterinin adil olmadığını, kulübümüzün daha fazla para alması yönünde başvuru yapacağız. Bu başvurunun sonucuna göre geçmişe yönelik de talep hakkı olacak" diye konuştu. 

Mosturoğlu, UEFA'nın Fenerbahçe'ye ceza verip vermeyeceğiyle ilgili soru üzerine, adil yargılama konusunda pek çok düzenleme yapıldığını kaydederek, "Bu kadar karmaşık hukuki tartışmaların yaşandığı bir alanda ben UEFA'nın gözünü karartıp bir işe gireceğini düşünmüyorum. Bunun sonunda milyon dolarlık tazminatlar söz konusu olacaktır" ifadelerini kullandı. 

(Son)

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com