Fenerbahçe müdahil oldu

Fenerbahçe müdahil oldu
''Futbolda şike'' iddialarına ilişkin görülen davaya bakan mahkeme heyeti, Fenerbahçe Kulübü'nün müdahillik talebini kabul etti.
İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada, Fenerbahçe Kulübü avukatları, müdahillik talebinde bulundu. Ayrıca, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın avukatları, dosyada yer alan ''tape''lerin ses kayıtlarının da kendilerine verilmesini istedi.
Duruşmada söz alan Yıldırım'ın avukatlarından Şeref Dede, dava konusuyla ilgisi olmayan ses kayıtlarını istemediklerini, sadece davaya ilişkin ses kayıtlarının kendilerine verilmesini talep etti.
 
Taleplere ilişkin görüşünü açıklayan cumhuriyet savcısı Ufuk Ermertcan, Fenerbahçe Kulübü'nün müdahillik talebinin kabul edilmesini, ses kayıtlarının avukatlara verilmesine ilişkin talebin ise reddedilmesini istedi.
 
Talepleri değerlendiren mahkeme heyeti, Fenerbahçe Kulübü'nün suçtan zarar görme ihtimaline binaen müdahillik talebini kabul etti.
 
Heyet, ses kayıtlarının verilmesine ilişkin talebin ise özel hayatın gizliliğini ihlal edebilecek kayıtların bulunması ve ses kayıtlarının ''tape''lerle birebir uymaması nedeniyle oy birliğiyle reddine karar verdi.
 
Peker: Linç edilmeye çalışıldığım için savunuyorum
 
Duruşmanın öğleden sonraki oturumunda tutuklu sanık Olgun Peker'in çapraz sorgusuna geçildi.
 
Şike davasının bir numaralı sanığı olduğu için kendisiyle gurur duyma noktasında olduğunu belirten Peker, ''Allah'a şükür bu konuda alnım ak. Bana bunu ima dahi edemediler. Ömer Ülkü ile ilişkilendirdiler. Ömer Ülkü şike yapmışsa inşallah en ağır cezayı verirsiniz. Çünkü Giresunspor bu olayların yüzünden küme düştü'' ifadesini kullandı.
 
Sahte belge konusunda da, bu belgenin sahte olduğunu bilmediğini ve bunun bir hata olarak görülmesi gerektiğini söyleyen Peker, şöyle devam etti:
 
''Bu diploma değil. Bu sadece bana getirilen yeminli tercüman onaylı belge. Bu menajerlik belgesi dünyanın her yerinden temin edilebilir. 10 bin dolar verip alabilirdim her yerden ve dünyanın her yerinde kullanabilirdim. Hiç bu kadar uğraşmazdım. Linç edilmeye çalışıldığım bu davadan alnımın akıyla çıkıp, bu olayları burada bitirip, aileme bir daha bu olayları yaşatmamak için savunuyorum kendimi. Sizlerin bir insanı linç ettireceğini düşünmüyorum, ismi Olgun Peker olsa bile'' diye konuştu.
 
Bu arada, Aziz Yıldırım dışındaki tüm sanıkların çapraz sorguları tamamlandı. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com