Fenerbahçe ödeme yapmaya başladı!

Fenerbahçe ödeme yapmaya başladı!
Fenerbahçe Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesine (CAS) açtığı davada sadece kulübün avukatlığını üstlenen Jean Louis Dupont'a değil daha pek çok yere de ödeme yapacak.

Fenerbahçe'nin davanın açılma sürecinde şu ana kadar CAS'ın İsviçre'deki hesabına tahmini 500 ila 750 bin İsviçre frangı yatırdı. 
 

ÖDEMELERİN BİR KISMI AVANS OLARAK YATIRILDI
CAS'ın bir ücret tarifesi var. CAS giderlerine katkı esasına göre hesaplanan arabulucunun ücreti, tanıkların masrafları dahil taraflar, arabuluculuk nihai maliyeti arasındaki aksi kararlaştırılmış olmadıkça, uzmanlar ve tercümanlar için eşit ölçüde ödeme yapacak. Davanın uzaması demek Fenerbahçe'inn CAS'a ödeyeceği rakamın da o oranda artması anlamına gelecek.


CAS'IN ASIL AMACI ARABULUCULUK
Aslında CAS bir mahkeme değil arabuluculuk kurum, CAS dava sürecinde öncelikle Fenerbahçe, TFF ve UEFA'nın arasını bulmaya çalışacak. Eğer sonuç alınamazsa ayrı bir anlaşma, bir sözleşme ya da eklenen bir arabuluculuk şartı şeklinde sürdürülecek. Taraflar CAS'ın alacağı nihai kararı kabul etmek konusunda da bir anlaşma imzalarlar. Eğer taraflar anlaşamazlar bu kez CAS'ın 44. Maddesinin 4. paragrafına göre konu Spor Tahkim mahkemesine gider.


HAKEMLER FESHEDİLEBİLİR
UEFA, TFF ve Fenerbahçe bu dava süresince göstereceği şahitlerin bilgilerini birbirleriyle paylaşmak zorunda. Bu arada Fenerbahçe'nin CAS'a yaptığı başvuru tamamen gizlilik esasına göre devam edecek. UEFA, TFF veya Fenerbahçe'nin  herhangi bir bilgiyi paylaşması taraf için sorun yaratacak. Bu arada taraflar davanın bir bölümünde hakemlerini feshedebilip, değişiklik yapabilirler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com