Fenerbahçe "orta"sı sınıfta kaldı

Fenerbahçe "orta"sı sınıfta kaldı
Emre Belözoğlu'nun takımdan ayrılması üzerine o boşluğu Mehmet Topal'la doldurmaya çalışan Sarı-lacivertlilerin orta sahası alarm verdi.
Yaptığı hazırlık maçları ve oynadığı 3 resmi maçta vasat bir durum sergileyen F.Bahçe orta sahasına taraftarlar transfer yapılması gerektini düşünüyor.
 
Son oyananan Süper Kupa mücadelesinde 70 dk forma giyen ve hiç bir varlık gösteremeden yerini Krasiç'e bırakan Mehmet Topal, taraftar ve yorumculardan geçer not alamadı.
 
G.Saray maçında pres karşısında dirençsiz kalan FB orta alanı fazlasıyla pas hatası yaparak hücum özellikleri sergileyemediği noktasında yapılan yorumlara ek olarak FB'li taraftarlar da sosyal medya üzerinden "sevgili yönetim buraya transfer yapacaksınız" diyerek orta sahanın göbeğini işaret ediyor. orta sahaya takviye yapılır mı bilinmez ama Sarı kanaryanın orta sahasını bazı yazarlar oldukça eleştirdi.

İşte o yorumlardan bazıları:
 
GÜRCAN BİLGİÇ
 
"Stoperleri ile oyun başlatan bir takıma, her rakip baskı uyguluyor ve bundan nemalanıyorsa, bunun da tedbirini almayı başarmalıydı Aykut hoca...

Defansına yaklaşıp, pas köprüsü kurmayan orta sahasını seyretmekten başka bir şey yapamadı. Alex ve Kuyt çok istekli başlamışlardı. Onlara Baroni  ve Topal'ın da katılması gerekiyordu. Üst üste top kayıpları, birden bire rakibin kaçırdığı pozisyonlar, güven ibresini sıfırın altına çekti Erzurum'da. Rakım 1900 ama, Fenerbahçe oyuncuları yerlerde sürünüyor"
 
ALİ ECE
 
"Yeni bir Emre lazım. Orta sahaları karşılaştırırsak maç 11'e 11 oynanırken Melo'suz G.Saray orta saha formatı, Emre Belözoğlu'suz F.Bahçe orta sahasına ağır bastı. Emre gibi defansif-ofansif açıdan eşit ağırlıklı oynayabilen ve rakibe tempo dikte etme konusunda fark yaratan bir merkez orta saha F.Bahçe'nin en büyük eksiği. Hele Cristian geçen sezonun 2. yarısındaki gibi değil de dün geceki gibi risk almayan 2. ön libero edasıyla oynayacaksa Fenerbahçe'ye mutlaka Belözoğlu profilinde 'enerji jeneratörü' bir merkez orta saha lazım."
 
GÜNTEKİN ONAY
 
"Galatasaray daha oturmuş ve organize bir görüntü verirken F.Bahçe'de sezon başlamadan sorunlar çok daha fazla göze çarptı. Gökhan Gönül ve Yobo’nun takıma girmesi ile bu sorunlar sona erer mi bilemem ama Mehmet Topal, Emre'nin, Hasan Ali de Ziegler'in yerini dolduramayacak gibi görünüyor." şeklinde yorumda bulundular. (FAO)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com