Fenerbahçe taraftarı İnönü'yü bastı!

Fenerbahçe taraftarı İnönü'yü bastı!
Fenerbahçe taraftarına gelen yasağın, daha sonra da kaldırılmasıyla başlayan fiyaskolar zinciri, maçta da devam etti. Stadın kapısını kıran yüzlerce sarı-lacivertli, zaafiyetten faydalanıp içeri girdi, tribüne çıktı.

Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında oynanan sezonun ilk derbisinde fiyaskolar zinciri yaşandı.
İlk olay, misafir takım taraftarına gelen yasaklamaydı. Spor İl Güvenlik Kurulu kararı olarak belirtilen sarı-lacivertli taraftara gelen yasak, o kadar tepki aldı ki, hem kulüpler geri adım attı, hem de Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç bu konuda sert bir açıklama yaptı. Maçı izlemek için stada da gelen Kılıç, “Türkiye’de bir yasak olacaksa, yasakların yasaklanması gerektiğine inanıyorum. Zaten İl Güvenlik Kurulu’nun da bu o yönde bir kararı olmadığı bilgisi bize intikal ettirildi” açıklamasını yaptı.
Bunun üzerine sarı-lacivertlilere Fiyapı İnönü Stadı’nın yolları göründü. Polis koridorunda gelen Fenerbahçeli taraftarlar ile siyah-beyazlılar arasındaki tek gerilim, Kadıköy İskelesi’nde oldu ama ortam çabuk yumuşatıldı.
Stadın tribünlerinde ise ayrı bir fiyasko vardı. Kapıya eski biletlerle gelen Fenerbahçeliler, turnikelerin kilitlenmesine yol açtı. Bundan dolayı ellerinde gerçek bileti olan taraftar da içeri giremedi. Bu kişilerin emniyete yaptığı başvuru da sonuçsuz kaldı. Bunun üzerine, binirlenen ve güvenlik zaafiyetinden faydalanan Fenerbahçeliler, karşılaşmanın ikinci dakikasında deniz tarafındaki  kapının zincirlerini kırdı, içeri girdi.
Yayıncı kuruluşun program yaptığı yerden stada girmesi nedeniyle ortalık bir anda alevlendi. Stüdyoyu dağıtan sarı-lacivertliler, cam, çerçeve kırarak tepki verdi. Bazılarının da bu arbedede yaralandığı da görüldü.
Hakem Fırat Aydınus maçı durdururken, Çevik Kuvvet, yeni açık tarafından apar topar diğer bölüme geçti. Beşiktaş tribünleri  durumu uzun süre ıslıklayarak protesto ederken, her iki takımın tribünlerinden “Vali istifa” sesleri yükselmesi dikkatlerden kaçmadı. Sarı-lacivertli taraftar, kendilerine ayrılan tribüne apar topar sokularak olayların büyümesi engellendi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com